Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Don Pasquale - pierwsze recenzje!
data dodania:
25.12.2020
W miniony weekend przedstawicielom mediów zaprezentowaliśmy przedpremierowy pokaz opery "Don Pasquale". Z radością prezentujemy pierwsze recenzje i zachęcamy do ich lektury.

"Bardzo dobra jest obsada, w której prym wiedzie Aleksandra Kubas--Kruk, perfekcyjna wokalnie i świetna aktorsko, przemieniając się z rezolutnej dziewczyny w skromną wychowankę zakonnej szkoły, potem w sekut-nicę i kobietę wyuzdaną, by na koniec ujawnić szczerą miłość do Ernesta. Bas Dariusz Machej jest niezrównany w rolach podstarzałych amantów. Marcin Bronikowski to żywiołowy Malatesta, a Andrzej Lampert - liryczny Ernesto. Pełna chwytliwych melodii i autentycznie zabawna opera Donizettiego to idealna rozrywka na drugi dzień świąt." / Jacek Marczyński / Rzeczpospolita

"W Teatrze Wielkim w Łodzi powstał spektakl porywający. (...) Realizatorzy przygotowali naprawdę doskonałą realizację wideo, świetną zarówno pod względem technicznym, jak i artystycznym." / Agnieszka Kowarska /
Kulturalnie24

"To prawdziwa uczta dla uszu, kiedy słucha się głosu dobrego tenora, śpiewającego włoską szkołą, Andrzeja Lamperta czy partnerującej mu sopranistki Aleksandry Kubas-Kruk. Napawamy się rasowym, szkolonym w Bułgarii barytonem Marcinem Bronikowskim czy wreszcie pokazującym od najlepszej strony swe walory głosowe i talenty aktorskie tytułowego basa Dariusza Macheja, jako Don Pasquale." / Joanna Tumiłowicz / Maestro.net.pl

"Wszystkich, którzy czekają na premierę, uprzedzam, że warto! Znakomity spektakl. Przezabawny, bezpruderyjny, śmiały dowcip, ale nie zakrawający o przesadę ani o kicz." / Beata FischerDON PASQUALE tegorocznym prezentem na święta i Nowy Rok od Teatru Wielkiego w Łodzi!
 
Zapraszamy do oglądania jednej z najdoskonalszych oper komicznych wszech czasów. Spektakl w reżyserii Michała Znanieckiego pod mistrzowską batutą Maestro Tadeusza Kozłowskiego i z udziałem solistów znanych również z międzynarodowych scen.

W rolach głównych wystąpią: jako tytułowy Don Pasquale Dariusz Machej oraz występujący na łódzkiej scenie po raz pierwszy: Aleksandra Kubas-Kruk (Norina), Marcin Bronikowski (Dr Malatesta), Andrzej Lampert (Ernesto), a także solista-adept Teatru Wielkiego w Łodzi Arkadiusz Jakus (Notariusz).

„Don Pasquale” to trzyaktowa opera buffa Gaetano Donizettiego – jedno z najświetniejszych dzieł tego kompozytora, pełne wdzięku, humoru, włoskich melodii i wartkiej akcji.

 
Bilety na spektakl online można w poniższym linku za jedyne 12 zł i cieszyć się dostępem do wspaniałej muzyki w wykonaniu zaproszonych solistów i artystów naszego Teatru.


     Spektakl VOD dostępny będzie w okresie
od 26.12.2020 - godz. 18:00 do 31.01.2021 - godz. 24:00
na www.live.bilety24.pl


Sprzedaż biletów w cenie 12 zł dostępna
do dnia 31.01.2021 - godz. 21:30
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net