Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Finał projektu Łódzkie Pełne Kultury
data dodania:
21.12.2019
18 grudnia 2019 r. w Łódzkim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie 3. edycji projektu ŁÓDZKIE PEŁNE KULTURY. Zaproszone instytucje kultury, które brały udział w projekcie otrzymały oficjalne podziękowania z rąk Waldemara Drozda, Dyrektora ŁDK. Teatr Wielki w Łodzi również uczestniczył w projekcie, zajęcia wokalno-aktorskie prowadzili artyści naszego chóru: Dagny Konopacka-Maćkowiak i Michał Jan Barański.
Celem projektu pn. „Łódzkie pełne kultury” było umożliwienie, osobom z oddalonych od stolicy województwa rejonów, dostępu do oferty instytucji kultury mieszczących się w Łodzi: Teatru Wielkiego, Filharmonii Łódzkiej i Muzeum Miasta Łodzi, a poprzez to kształtowanie świadomych odbiorców kultury oraz przekazanie praktycznych narzędzi do realizacji edukacji w tej dziedzinie.
Dzieci, nauczyciele oraz animatorzy z Łęczycy, Krośniewic, Radomska, Opoczna, Sieradza, Skierniewic, Tuszyna, Tomaszowa Mazowieckiego, Wieruszowa i Zduńskiej Woli wzięli udział w specjalnie przygotowanym programie edukacyjnym nawiązującym do działalności każdej z wcześniej wspomnianych łódzkich instytucji. W zajęciach wzięło udział ponad 300 dzieci i 150 nauczycieli.

Integralną częścią zadania był udział dzieci oraz dorosłych w wydarzeniach artystycznych w siedzibach współrealizatorów. Uczestnicy projektu wysłuchali koncertu w Filharmonii Łódzkiej, odwiedzili Muzeum Miasta Łodzi oraz obejrzeli spektakl baletowy „Królewna Śnieżka” w naszym  Teatrze. 

„Łódzkie pełne kultury” to projekt edukacyjny realizowany przez Łódzki Dom Kultury w ramach programu KULTURA DOSTĘPNA, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Brawo dla ŁDK-u za inicjatywę i podjęcie trudu upowszechniania kultury w regionie.
 
fotorelacja z finału dostępna tu: http://www.ldk.lodz.pl/aktualnosci-a3/final-lodzkie-pelne-kultury-r4800
 
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net