Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Kup bilet

GALA BALETOWA. OD ROMANTYZMU DO WSPÓŁCZESNOŚCI
Balet

Realizatorzy:


Któż z nas nie wpada w zachwyt na widok tancerki kręcącej w jednym punkcie np. trzydzieści dwa fouetté lub gdy tancerz niczym zawieszony w powietrzu wykonuje niezwykle widowiskowe jeté po kole, a tzw. cztery łabędzie jak pod linijkę prezentują swoją tyleż skomplikowaną co efektowną wariację. Lubimy te techniczne popisy, a sam balet klasyczny wcale nie jak muzealny eksponat niezmiennie od lat przyciąga widzów na spektakle kompozytorskich i choreograficznych mistrzów tego gatunku.

Taki muzyczno-choreograficzny kalejdoskop – z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca – proponujemy sympatykom baletu już 29 kwietnia 2018 r. W Gali Baletowej od romantyzmu do współczesności  zobaczymy istny taneczny fajerwerk złożony z przebojów baletowych m.in. Czajkowskiego, Saint-Seänsa, Asafiewa, Adama, Nymana w choreografiach takich tuzów światowej choreografii, jak m.in. Petipa, Fokin, Waganowa, Veredon, Madia, ale też w debiutanckich choreografiach naszych tancerzy. A, że zespół baletowy naszego Teatru i jego znakomici soliści – czemu już nie raz dalii dowód – potrafią zaskoczyć swoimi umiejętnościami, to taneczne spotkanie z hitami muzyki i tańca, z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich miłośników baletu; popisy taneczne i piękne duety gwarantowane!

SOLIŚCI, KORYFEJE, ZESPÓŁ BALETOWY TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI
(muzyka z nagrania)


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net