Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
GREK ZORBA | weekend premierowy za nami
data dodania:
2.03.2020
Dyrekcja, realizatorzy oraz wykonawcy kłaniają się Publiczności po dwóch niezapomnianych premierowych spektaklach GREKA ZORBY.  Dziękujemy za tak gorące owacje i za atmosferę jaką Państwo stworzyliście dla naszych Artystów! [FOTORELACJA]

Świadkami hucznego powrotu Zorby na łódzką scenę byli widzowie z całej Polski. Wśród publiczności zasiadło wielu znakomitych gości, przedstawicieli Samorządu Województwa Łódzkiego, uznanych krytyków i recenzentów oraz Miss Polonia 2019. Artyści Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi oraz zespół wybitnych realizatorów stanęli na wysokości zadania, czego dowodem były kilkukrotne bisy i owacje na stojąco po obu premierowych spektaklach. Zainteresowanie wydarzeniem mediów ogólnopolskich i miłośników greckiego tańca sirtaki tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że wystawienie GREKA ZORBY w Teatrze Wielkim w Łodzi było słusznym wyborem. Zwłaszcza, że za jego przygotowanie odpowiedzialni byli – również obecni na widowni - legendarny Lorca Massine, Zuzanna Markiewicz i Anna Krzyśków.

Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy na kolejne spektakle - UWAGA! - w związku z ogromnym zainteresowaniem i licznymi prośbami Widzów o dodatkowe terminy przedstawień Greka Zorby, Dyrekcja Teatru Wielkiego w Łodzi zaprasza Państwa na dodatkowy spektakl 14 maja 2020 r.


muzyka – Mikis Theodorakis
libretto, choreografia - Lorca Massine
dekoracje, kostiumy - Zuzanna Markiewicz
przekaz układu choreograficznego - Anna Krzyśków
realizacja światła - Adam Trautz

Zorba - Joshua Legge
John - Dominik Senator
Marina - Laura Korolczuk
Madame Hortense - Alicja Bajorek
Manolios - Yuki Itaya


Spektakle:
11 marca 2020 – Premiera z Expressem
oraz
4 i 5 kwietnia, 14* i 27 maja oraz 3 czerwca 2020

* dodatkowe przedstawienie


O recenzjach i relacjach ze spektakli będziemy informować na bieżąco w wydarzeniu na FB [link] oraz na stronie spektaklu.


Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji zza kulis premiery, tutaj - w aktualności (fot. Joanna Miklaszewska), natomiast zdjęcia z przedstawienia, autorstwa Joanny Miklaszewskiej, Ewy Ryszkowskiej i Pawła Augustyniaka, mogą Państwo obejrzeć na stronie spektaklu w zakładce GALERIA.

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net