Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Honorowe odznaczenie dla Doroty Wójcik
data dodania:
28.02.2019

Solistka naszego Teatru została uhonorowana Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Uroczystość wręczania odznaczeń odbyła się 27 lutego 2019 roku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, a w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnienia wręczyła nagrodzonym Podsekretarz Stanu w MKiDN Wanda Zwinogrodzka.

Trudno w kilku słowach odnieść się do tak ważnego i niecodziennego wyróżnienia. Jedyne co przychodzi mi na myśl to to, iż od początku swojej pracy nad głosem, a potem występowania na scenach operowych, nie robiłam tego dla nagród i splendorów. Śpiewem starałam się przekazywać emocje bohaterów i dbać o to by publiczność mi uwierzyła – mówi Dorota Wójcik po odebraniu wyróżnienia
Mój zawód stał się moja pasja. Odkrywam każdego dnia nowe rejony techniki wokalnej, a jeśli moja praca została zauważona i doceniona, to wzrusza mnie to i daje wiarę, że ten wysiłek nie idzie na marne i kiedyś się zwróci. Czego życzę każdemu Artyście! – dodaje.

Wśród odznaczonych znaleźli się również Stanisław Brudny, Paweł Kowalski, Kwartet Wilanów, Janina Hera, Paweł Trzeciak, Miesięcznik „Kino”, Kazimierz Soszka, o. Andrzej Bujnowski oraz Ryszard Piotr Heliasz.

Medale są wyrazem uznania, ale przede wszystkim są świadectwem świadomości długu, jakie państwo polskie zaciągnęło u państwa za sprawą tego ogromnego wysiłku, talentu, ale również wielu wyrzeczeń, jakich każde dzieło wymaga, aby mogło powstać - powiedziała wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej do przeczytania na stronie MKiDN.

Dorotę Wójcik będą mogli Państwo podziwiać na scenie naszego Teatru w „Halce” Stanisława Moniuszki (9.03.2019) oraz w dwóch spektaklach „Madama Butterfly” Giaccomo Pucciniego (16 i 17.03.2019).

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net