Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

INAUGURACJA SEZONU i wieczór wspomnień – TOMASZ KONINA in memoriam
Koncert

Realizatorzy:


WIECZÓR WSPOMNIEŃ I PLANÓW

Operowe „spotkanie”  z Tomaszem Koniną i Jego pamiętnymi realizacjami Kandyda, Makbeta, Adriany Lecouvreur, Barona cygańskiego, Kochanków z klasztoru Valldemosa z przyczyn niezależnych od Teatru – zmuszeni byliśmy  przełożyć na inny termin. I właśnie on nadszedł – 23 września 2018 r. na naszej scenie pojawi się barwna galeria operowych postaci, które  dla Państwa i dla nas raz jeszcze powrócą by przypomnieć siebie, wspaniałą muzykę, niezwykle oryginalne  inscenizacje Reżysera  i… Jego samego.

A że scena – jak i życie – nie uznaje pustki, to pojawią się na niej tego wieczoru także bohaterowie  operowych dzieł muzycznych, które w całości zaprezentujemy w nowym  sezonie artystycznym 2018/2019; będą wśród nich być może znane już Państwu  z innych prezentacji i wykonań, ale będą i te, z którymi na naszej scenie zetkną się Państwo po raz pierwszy! 

W programie:

Część I
Wspomnienie Tomasza Koniny oraz spektakli w jego reżyserii:

arie, ensemble i sceny zbiorowe m.in. z "Kandyda" L. Bernsteina, "Barona cygańskiego" J. Straussa, "Adrianny Lecouvreur" F. Cilei i "Makbeta" G. Verdiego.

Część II
Uroczysta Inauguracja Sezonu:
fragmenty znakomitych dzieł z nadchodzącego repertuaru takich jak: "Bal u naczelnika", "Człowiek z manufaktury" R. Janiaka, "Samson i Dalila" C. Saint-Saensa, "Rigoletto" G. Verdiego, "Tramwaj zwany pożądaniem" A. Previna, "Zemsta nietoperza" J. Straussa oraz baletu "Don Kichot" z muzyką L. A. Minkusa.

Wystąpią m.in.
Soliści TWŁ: Joanna Woś, Monika Cichocka, Dorota Wójcik, Patrycja Krzeszowska, Agnieszka Makówka, Bernadetta Grabias, Olga Maroszek, Krzysztof Marciniak, Łukasz Motkowicz, Zenon Kowalski, Grzegorz Szostak, Przemysław Rezner i Dawid Kwieciński oraz
chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi. Dyrygować koncertem będą: Marta Kosielska, Michał Kocimski oraz Vladimir Kiradjiev.

Zapraszamy  więc serdecznie i wierzymy, że i refleksyjne spotkanie z nieszablonową twórczością  ulubionego reżysera łodzian – Tomasza Koniny – i nasze premierowe zapowiedzi  spotkają się z Państwa zainteresowaniem.


Joanna Miklaszewska

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net