Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:
Kup bilet

KARNAWAŁ W WIEDEŃSKIM NASTROJU
Koncert

Realizatorzy:
choreografia i reżyseria:
Santiago Bello

współpraca reżyserska i oprawa multimedialna:
Igor Włodarczyk

dyrygenci:
Marta Kosielska, Michał Kocimski

soliści:
Dorota Wójcik, Patrycja Krzeszowska, Agnieszka Makówka, Dominik Sutowicz, Arkadiusz Anyszka, Łukasz Motkowicz, Robert Ulatowski

prowadzenie:
Patrycja Krzeszowska, Arkadiusz AnyszkaKARNAWAŁ W WIEDEŃSKIM NASTROJU
koncert noworoczno-karnawałowy
Premiera na antenie Telewizji TOYA
23 stycznia 2021, godz. 18:00
bezpłatny streaming na www.tvtoya.pl/liveNikt nie ma chyba wątpliwości, że teatr ma bawić, wzruszać i dostarczać tych najpiękniejszych muzycznych wrażeń, jakie mogą zagościć w naszych sercach. Rok 2020 był trudnym okresem, gdyż nie mogliśmy się z Państwem widywać w teatralnym foyer, na widowni czy scenie. Nie spotkaliśmy się na balu sylwestrowym, a premiery mogły odbywać się wyłącznie on-line. Nadal nie możemy zaprosić Państwa do Teatru na koncert noworoczno-karnawałowy, ale ponieważ bardzo do Was – naszych wspaniałych Widzów – tęsknimy, przygotowaliśmy koncert, z którym chcemy przywitać z Państwem Nowy Rok i zapoczątkować dobrą passę dla wszystkich – Karnawał w wiedeńskim nastroju.

Jeśli karnawał i Wiedeń, to nie może być nikt inny tylko Johann Strauss. Utwory tego austriackiego kompozytora, zwanego królem walca, idealnie nadają się na radosny, wyjątkowy, roztańczony i bajkowy koncert. Wystarczy wspomnieć, że zobaczą i usłyszą Państwo takie kompozycje jak Nad pięknym modrym Dunajem, Czardasz Rozalindy, Kuplety Żupana i wiele, wiele innych. Wszystkie we wspaniałym wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi. Jednak skoro Wiedeń i walc, nie może zabraknąć również baletu. Reżyserię i choreografię koncertu przygotował Santiago Bello we współpracy z Igorem Włodarczykiem (oprawa multimedialna), a za pulpitem dyrygenckim zobaczymy nasz niezawodny duet: Martę Kosielską i Michała Kocimskiego.

Podczas koncertu usłyszymy znakomitych solistów Teatru Wielkiego w Łodzi: Dorotę Wójcik (sopran), Patrycję Krzeszowską (sopran), Agnieszkę Makówkę (mezzosopran), Dominika Sutowicza (tenor), Arkadiusza Anyszkę (baryton), Łukasza Motkowicza (baryton) i Roberta Ulatowskiego.

Zatem karnawał czas zacząć, życzymy dobrej zabawy on-line i w telewizji TOYA już w sobotę, 23 stycznia 2021 roku o godz. 18:00. (bezpłatny straming na stronie www.tvtoya.pl/live) Gwarantujemy dobrą zabawę, wzruszenia i piękną muzykę!

_________

Koncert rejestrowany 17 stycznia 2021 przez TV TOYA.

Próby pod okiem Santiago Bello / fot Joanna Miklaszewska

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net