Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Kolejne Złote Maski dla naszego Teatru
data dodania:
23.09.2019
Złote Maski po raz dwudziesty ósmy! Uroczystość odbyła się w niedzielny wieczór (22.09.19) na Scenie Kameralnej Teatru im. S. Jaracza w Łodzi. Recenzenci przyznali również nagrody wykraczające poza zwyczajowe kategorie. Z radością informujemy, że właśnie tymi nagrodzono Teatr Wielki w Łodzi.
Nadzwyczajna Złota Maska dla Teatru Wielkiego w Łodzi, za projekt konkursu na operę współczesną "Człowiek z Manufaktury" - o historycznym znaczeniu, zwieńczony spektakularną premierą na scenie teatru oraz pokazem plenerowym na Rynku Manufaktury, który okazał się wydarzeniem o znaczeniu ogólnopolskim.

Nadzwyczajna Złota Maska dla Moniki Maciejewskiej-Potockas i Gintautasa Potockasa w uznaniu prezentowanego niezmiennie od wielu sezonów baletowego kunsztu w partiach solowych i duetach, którego kolejnym potwierdzeniem był spektakl "Cisza" na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi.

Przyznano również Nadzwyczajną Złotą Maskę dla upamiętniania zmarłego w 2019 roku malarza, grafika i scenografa, autora projektu Złotych Masek Ryszarda Kai - za wybitne osiągnięcia życia, niezwykłą wszechstronność, wyjątkową miłość do teatru, sztuki i ludzi, niezapomnianą osobowość. Artysta związany z łódzkim środowiskiem teatralnym, zadebiutował jako scenograf w 1989 roku na naszych deskach i był autorem kostiumów oraz plakatów do wielu produkcji Teatru Wielkiego.

Dziękujemy za te szczególne wyróżnienia. Gratulujemy nagrodzonym artystom i realizatorom naszego Teatru oraz pozostałym laureatom.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net