Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Koncert papieski – Brzeziny [ZDJĘCIA]
data dodania:
1.10.2020
W środę 30 września 2020 roku w klasztorze oo. Franciszkanów w Brzezinach odbył się kolejny uświetniający 100. rocznicę urodzin papieża-Polaka koncert z cyklu Województwo Łódzkie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II którego organizatorem jest Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.
Utwory z repertuaru muzyki poważnej, filmowej oraz ulubione pieśni i utwory Jana Pawła II wykonali Artyści naszego Teatru:

Anna Wierzbicka, Olga Maroszek, Andrzej Kostrzewski, Dominik Sutowicz, Łukasz Motkowicz, Arkadiusz Jakus, Rafał Pikała oraz chór i orkiestra w kameralnym składzie pod batutą Michała Kocimskiego.

Zgromadzeni w goście – w tym Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Piotr Adamczyk oraz proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Brzezinach ojciec Benedykt Kordula i Starosta Brzeziński Renata Kobiera – wysłuchali również utworów szczególnie kojarzonych z pielgrzymkami papieża-Polaka do ojczyzny, jak np. Abba Ojcze, Barka, Czarna Madonna czy pochodząca z XIX wieku pieśń Góralu, czy ci nie żal.

____________________

Pierwszy z koncertów, który wysłuchać mogliśmy z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera w Ogrodach Pałacu Herbsta, miał miejsce 13 czerwca 2020 roku – w dniu, w którym przypadła 33. rocznica wizyty papieża-Polaka w Łodzi.
 
___________________

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu autorstwa Joanny Miklaszewskiej-Sierakowskiej

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net