Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Koncert papieski w Żytnie
data dodania:
15.09.2020
Jutro – 16 września 2020 roku o g. 19 – w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Żytnie będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w kolejnym koncercie z cyklu Województwo Łódzkie w hołdzie Janowi Pawłowi II, którego organizatorem jest Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Grzegorz Schreiber.
Pierwszy z koncertów Województwo Łódzkie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II miał miejsce 13 czerwca 2020 roku – w dniu, w którym przypadła 33. rocznica wizyty papieża-Polaka w Łodzi.
Z tej okazji z inicjatywy Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera w ogrodach Muzeum Pałacu Herbsta odbył się wyjątkowy koncert z udziałem Artystów Teatru Wielkiego w Łodzi.

Nazywany „papieżem pielgrzymem” Jan Paweł II zainspirował nas do regionalnej wędrówki, podczas której artyści Teatru Wielkiego w Łodzi zaprezentują Państwu zróżnicowany repertuar, złożony z klasyków opery, operetki i musicalu, wzbogacony o pieśni ludowe i religijne – te, które papież śpiewał najchętniej.

W Żytnie wystąpią dla Państwa: Aleksandra Borkiewicz, Agnieszka Makówka, Paweł Skałuba, Arkadiusz Anyszka i Grzegorz Szostak oraz chór i orkiestra TWŁ pod batutą Michała Kocimskiego.


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net