Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

LEKCJA ŚPIEWU. Halina Romanowska i Jej uczniowie
Koncert

Realizatorzy:


Dla wspaniałej Artystki Teatru Wielkiego w Łodzi Haliny Romanowskiej muzyka i śpiew były:

Wielką radością, ruchomym świętem w powszednie dni. Szczęściem w nieszczęściu, szansą na przeżycie, jeśli ma się talent i szczęście.   Może udręką, może ekstazą, rekompensatą za niedoskonałość swoją i cudzą. Jedynym ładem w chaosie pojęć, wartości, sposobem na życie”.

Wybitna artystka  łódzkiej sceny operowej, kreująca na niej 40 czołowych ról w ciągu 26-letniej kariery, a wśród nich tytułową Halkę, Santuzzę w Rycerskości wieśniaczej, tytułową Madame Butterfly, Aidę, czy Desdemonę w Otellu, z pewnością pragnęła, aby także u jej wokalnych wychowanków muzyka budziła tak wielkie emocje. By dzięki inspiracji artysty - pedagoga doskonalili swój warsztat, sięgali po nowe wyzwania, realizowali marzenia.
Jak kształtuje się relacja Mistrz - Uczeń na płaszczyźnie nauki śpiewu? Czy prostą sprawą jest obchodzenie się z aparatem głosowym, wrażliwością emocjonalną, predyspozycjami psychofizycznymi i talentem kandydata na solistę- śpiewaka? Czy to zwyczajny proces edukacji, czy może SZTUKA nauczania…

Czy i w jaki sposób Mistrz może czerpać satysfakcję z procesu nauczania? Czego ma prawo oczekiwać od swoich wychowanków? W jakim stopniu może im pomóc w tym arcytrudnym zawodzie? Gdy temat jest tak skomplikowany, a odpowiedzi na pytania niejednoznaczne, z pomocą przychodzi… Muzyka!14 października 2019 roku o godz. 18.30 na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi zapraszamy na koncert z cyklu: Mistrzowie Muzyki, pt.: Lekcja śpiewu. Halina Romanowska i jej uczniowie.

Gwiazdy scen muzycznych, soliści-śpiewacy – „wokalne dzieci” Maestry pokłonią się  swojej Profesor ale też i Państwu prezentując swój kunszt wokalny w repertuarze operowym, operetkowym i pieśniarskim.

Wystąpią: Małgorzata Długosz, Dorota Wójcik, Dariusz Stachura oraz Ziemowit Wojtczak.

Zapowiada się  więc niepowtarzalny, nastrojowy wieczór wspomnień z wokalnymi atrakcjami. To także nasz ukłon dla wszystkich nauczycieli z okazji ich Święta, które w operowym świecie zyskuje nowe miano: Dnia Artysty Nauczyciela! W takim dniu nie może zabraknąć także i Państwa. Zapraszamy!

 

gość specjalny:
Maestra Halina Romanowska

:
Małgorzata Długosz

:
Dorota Wójcik

:
Dariusz Stachura

:
Ziemowit Wojtczak

fortepian:
Paweł Cłapiński
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net