Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
MASKI DLA NAJLEPSZYCH
data dodania:
24.06.2013
Już po raz 22. łódzcy recenzenci teatralni przyznali swoje nagrody – Złote Maski, będące wyróżnieniem za najbardziej znaczące osiągnięcia artystyczne, tym razem w sezonie 2012/2013. 
Jest nam niezmiernie miło, tym bardziej, że "remontowy" sezon Teatru nie należał do najłatwiejszych, że i tym razem "nasi ludzie" znaleźli się na liście laureatów. Dla Joanny Woś – ulubienicy publiczności – to już czwarta Złota Maska, a trzecia – za partie "belcantowe"; po Elwirze w Purytanach Belliniego i tytułowej Lukrecji Borgii Donizettiego, teraz Jej Annę Bolenę Donizettiego oraz Violettę w Traviacie Verdiego – łódzcy recenzenci uznali za najlepsze role dramatyczne i wokalne. Ale mamy także drugą, nadzwyczajną Złotą Maskę – Waldemar Sutryk, kierownik chóru naszego Teatru, recenzenckie wyróżnienie otrzymał za znaczące podniesienie poziomu artystycznego chóru Teatru Wielkiego i utworzenie chóru dziecięcego przy Teatrze Wielkim w Łodzi.

Złote Maski łódzkich recenzentów to oczywiście bardzo ważne wyróżnienia i dla teatrów, i dla artystów – wraz z laureatami, cieszymy się nimi, ale najważniejsza jest sympatia i uznanie publiczności – i tej życzymy wszystkim – nie tylko – nagrodzonym artystom!
Serdeczne gratulacje!

Joanna Woś fot. M. Piąsta
Waldemar Sutryk fot. A. Mysiakowska
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net