Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

MONIUSZKOWY ZAWRÓT GŁOWY: Dróżki Pana Moniuszki
Koncert

Realizatorzy:


DRÓŻKI PANA MONIUSZKI

… czyli był sobie Dziad i Baba

Takiej „zabawy w Moniuszkę” jeszcze u nas nie było. W Roku Moniuszkowskim28 stycznia 2019 – proponujemy bardzo nietypowe spotkanie z twórczością pieśniarską tego kompozytora. Artyści nadali spektaklowi zabawną formę inscenizowanego koncertu, w którym utwory Moniuszki łączone są „dialogującymi” tekstami wielkich polskich poetów (Fredro, Mickiewicz, Asnyk, Leśmian).
Twórcze osobowości wykonawców (Bernadetta Grabias, Mariusz Siudziński, Michał Grabias) i ich poczucie humoru sprawiają, że uczestniczymy  w zabawnej opowieści o „niebezpiecznych związkach” damsko-męskich, wytykającej przywary, zmienność nastrojów, obfitującej w zaskakujące zwroty akcji w owych relacjach.
Lekkie i symboliczne elementy dekoracji i znakomicie z nimi współgrające kostiumy w połączeniu z tekstami o dużej dawce humoru, a także wspaniałe aktorstwo wykonawców tworzą zabawny spektakl gwarantujący dobrą i mądrą rozrywkę. I dający inne – z przymrużeniem oka – spojrzenie na dorobek twórcy polskiej opery narodowej.
Moniuszko inaczej? Czemu nie.

Przed koncertem widzowie wspólnie z solistami będa miec okazję zaśpiewać pieśń Prząśniczka St. Moniuszki.  
I tak będzie się rozpoczynał każdy koncert z tego cyklu.

Bilety:

Strefa I
25 zł - normalne

Strefa II
20 zł - ulgoweDo góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net