Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Międzynarodowy Dzień Tańca
data dodania:
29.04.2022
29 kwietnia to dzień urodzin Jean-Georges’a Noverre’a (1727-1810), wielkiego reformatora sztuki tańca, francuskiego tancerza i choreografa. To właśnie ten dzień został ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO) Międzynarodowym Dniem Tańca.

Podstawowym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na uniwersalny charakter tańca jako języka ciała pozwalającego na komunikację w globalnej wspólnocie różnych kultur i wyznań. Ogłaszanym corocznie znakiem wspólnego świętowania jest orędzie przygotowywane za każdym razem przez innego wybitnego przedstawiciela światowego tańca. Zachęcamy do zapoznania się z tegorocznym - Międzynarodowy Dzień Tańca 2022: Orędzie Kang Sue-jin

Z tej okazji dzisiaj na naszej scenie zaprezentujemy wspaniałego „Don Kichota" - nie szczędźcie braw dla naszych Tancerzy! Oprócz tego jesteśmy w trakcie przygotowań do naszej ostatniej premiery w tym sezonie - „Tryptyku Baletowego", którego choreografię układają Grzegorz Brożek - choreograf, Joshua Legge Choreography i Jacek Przybyłowicz!! Prosimy o uwzględnienie 11, 12 i 14 czerwca na wizytę w Teatrze Wielkim w Łodzi. Więcej szczegółów zdradzimy już wkrótce.

W tym roku już po raz 40 wspólnie ze wszystkimi ludźmi tańca i baletu, ale też razem z Publicznością – wielbicielami tego jakże specyficznego teatru – cieszymy się i świętujemy tym bardziej, że  przed nami – Łódzkie Spotkania Baletowe. XXVI ich edycja –  zgodnie z ponad  50-letnią tradycją – powinna zaistnieć rok temu. Niestety, ze względu na światową sytuację pandemiczną stało się inaczej…  To w obecnym – 2022 roku – będziemy mogli zaprosić Państwa na jesienne tym razem XXVI Łódzkie Spotkania Baletowe. A program zapowiada się niezwykle interesująco!

Zapraszamy więc na Spotkania ale też na spektakle z naszego bieżącego repertuaru baletowego, który swoją atrakcyjnością zaspokoi nawet najbardziej wybrednego sympatyka baletu i tańca.

A wszystkim Ludziom Tańca – bez względu na jego formę i gatunek – wszystkiego najlepszego!

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net