Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Międzynarodowy Dzień Tańca – premiera on-line, quizy baletowe i wystawa
data dodania:
30.04.2020
29 kwietnia czyli Międzynarodowy Dzień Tańca, nasz zespół baletu bardzo tęskni za sceną, ale przede wszystkim za Państwem czyli naszymi Widzami. Postanowili więc przygotować premierę baletową on-line. Wydaje się to niemożliwe?
Dla naszych tancerzy nie ma rzeczy niemożliwych; chętnie stanęli na wezwanie choreografa – Grzegorza Brożka, który wymyślił całą ideę spektaklu pt. Separated Life, przygotował choreografię i przekazał ją tancerzom. Wszystko odbyło się on-line, a jak to możliwe możecie sprawdzić sami na naszym teatralnym Facebooku lub na kanale na Youtube. Muzykę skomponował młody, ale bardzo uzdolniony kompozytor Cezary Kurowski.

To oczywiście nie koniec propozycji na dziś. Aby skrócić Wam oczekiwanie do wieczornej premiery przygotowaliśmy również quizy baletowe. Chcecie sprawdzić swoją wiedzę na tematy związane z baletem i z przedstawieniami baletowymi zajrzyjcie na stronę quizów w Cyfrowym Muzeum. Dla zachęty możemy powiedzieć, że nie tylko sprawdzicie swój poziom wiedzy, ale na pewno poznacie wiele ciekawostek.

Dla chcących powspominać naszą ostatnią premierę przygotowaliśmy wystawę zdjęć baletowych 3x Grek Zorba. Jeden spektakl widziany przez trzech różnych fotografów. Ten sam dzień, to samo światło i artyści, a jednak inaczej. Zobaczcie jak jedno przedstawienie może się zmieniać gdy patrzy inna osoba. Paweł Augustyniak, Joanna Miklaszewska i Ewa Ryszkowska to oni odkrywają przed nami tajniki legendarnego już spektaklu

 

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net