Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
NIECODZIENNA PREMIERA
data dodania:
8.04.2013
Zmienione rewitalizacją wnętrza naszego teatru, w tym dolne foyer, pozwoliły na nowe – także artystyczne – ich wykorzystanie. Już teraz można to sprawdzić naocznie wybierając się z wizytą na bieżące spektakle.
Od dnia premiery Anny Boleny, t.j. od 6 kwietnia br. gościmy w teatrze nadzwyczajną wystawę Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi zatytułowaną właśnie PREMIERA.
To wystawa wszechstronna, niejednoznaczna, podkreślająca różnorodność form i treści. Na styku pokoleń dostrzegamy w niej niezmienną wyjątkowość osoby artysty jako twórcy dzieła, jego indywidualnego stosunku do otaczającej rzeczywistości, kreślącego wielorakie przestrzenie interpretacji. Na wystawie prezentowane są prace studentów i pedagogów ze wszystkich czterech wydziałów uczelni: Wydziału Grafiki i Malarstwa, Wydziału Tkaniny i Ubioru, Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz, Wydziału Sztuk Wizualnych, z obszarów malarstwa, grafiki, tkaniny oraz rzeźby.

Teatr i Sztuki Piękne od zawsze pozostawały w subtelnych, a jednocześnie niezwykle bliskich i fascynujących relacjach. Ukazywały różnorodność postaw artystycznych, poruszanych problemów i sfer zainteresowań – mówiła na otwarciu Jolanta Rudzka-Habisiak – Rektor Akademii. Wierzymy, że to interdyscyplinarne wydarzenie, łączące mistycyzm Teatru i głębię Sztuk Pięknych pobudzi wyobraźnię i wrażliwość odwiedzających gości – dodała.

Wystawa Premiera gościć będzie w naszym Teatrze do końca czerwca.
Zapraszamy.

fot. A. Mysiakowska
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net