Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIEPODLEGŁA W KAMERALNEJ, CZYLI KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
Koncert

Realizatorzy:
śpiew:
Agnieszka Makówka (mezzosopran)

śpiew:
Krzysztof Marciniak (tenor)

akompaniament:
Marcin Werner

prowadzenie koncertu:
Agnieszka BiałekW listopadzie 2017 roku Teatr Wielki w Łodzi włącza się w szeroko upowszechniany i ceniony zwyczaj spotkań artystów i publiczności, podczas których wspólnie śpiewane są polskie pieśni patriotyczne. Spotkanie to ma związek z uczczeniem Dnia Niepodległości, święta obchodzonego w naszym Teatrze poprzez czterokrotne wystawienie HALKI Stanisława Moniuszki (11, 12, 14 i 28 listopada) oraz STRASZNEGO DWORU tegoż kompozytora (5 listopada).

Zanim jednak rozpoczniemy nasz „Miesiąc z Moniuszką”, gorąco zachęcamy do udziału w koncercie NIEPODLEGŁA W KAMERALNEJ, CZYLI KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH. W ten sposób pragniemy Państwa zainspirować do zaprezentowania swojej muzykalności, wrażliwości, emocjonalności i zamiłowania do śpiewu. Cech, które jakże wspaniale charakteryzują Polaków i nasze umiłowanie Ojczyzny.

Wśród wspólnie śpiewanych pieśni znajdą się m.in.: „Maki”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Płynie Wisła, płynie”, „O mój rozmarynie”, „Ułani, ułani”, „Rota”. Artyści wykonają również arię Janka z opery „Janek” Władysława Żeleńskiego oraz dumkę Jadwigi z opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki.

Do wspólnego śpiewania zaproszą Państwa artyści Teatru Wielkiego w Łodzi: Agnieszka Makówka – mezzosopran oraz Krzysztof Marciniak – tenor. Akompaniować im będzie Marcin Werner, który wykona również utwory Fryderyka Chopina i innych kompozytorów polskich. Koncert poprowadzi Agnieszka Białek.

Zapraszamy zatem Państwa na wspólne narodowe święto. Wspólnym śpiewaniem chcemy ugruntować poczucie więzi, wspólnoty, prawdziwych głębokich relacji i uczuć. Polskie pieśni patriotyczne, przekazywane z pokolenia na pokolenie, skomponowano właśnie po to, by wykonywać je razem. I na tę wspólną chwilę patriotycznych wzruszeń i rozrzewnień z udziałem Państwa już teraz bardzo się cieszymy i serdecznie zapraszamy.

Tomasz Przybył

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net