Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIE TYLKO OPERA – MUZYCZNE ODCIENIE MIŁOŚCI
Koncert

Realizatorzy:
Śpiew:
Bernadetta Grabias

Fortepian:
Mariusz DrzewickiNie ma w historii muzyki bodaj jednego kompozytora, który nie zająłby się miłością, czy to na serio czy z przymrużeniem oka. A już twórcy operowi i liryki wokalnej najpełniej zdają się muzycznie wyrażać nastroje serca. Każdy z nich przy tym tworzył popisowe frazy, tak by wykonujący je śpiewacy nie tylko wzruszali do łez słuchaczy, ale by przy tej okazji mieli także możliwość wirtuozowskich popisów wokalnych. Nie wszystkim jednak się to udaje, dane jest to tylko najlepszym.
Bernadetta Grabias ma po temu wszelkie warunki – wszechstronna i czująca muzykę, obdarzona pięknym głosem i wielką wrażliwością znakomicie porusza się w świecie muzyki – od barokowego Glucka po rozrywkowego Lehára, od Donizettiego po Gershwina, od Saint-Saënsa po Bernsteina, a na współczesnych kompozytorach kończąc. A wszystko w mistrzowskim wykonaniu!

PROGRAM KONCERTU

O, mio Fernando
– aria Leonory z III aktu opery FAWORYTA Gaetano Donizettiego

Mon coeur s’ouvre a ta voix
– aria Dalili z II aktu opery SAMSON I DALILA Camille Saint-Saënsa

Szemrze strumyk pod jaworem
– aria Broni z II aktu opery HRABINA Stanisława Moniuszki

Che farò senza Euridice
– aria Orfeusza z III aktu opery ORFEUSZ I EURYDYKA Christopha W. Glucka

Adelaide, op. 46
– pieśń Ludwiga van Beethovena, sł. Friedrich von Matthisson

Gopak
– pieśń Modesta Musorgskiego, sł. Taras Schevchenko / Lvov Mey

Les Chemins de l’amour
– pieśń Francisa Poulenca

Granada
– pieśń Agustina Lary

Tango Lucy
Piotr Marczewski

The Man I Love
– song z musicalu STRIKE UP THE BAND George’a Gershwina


Z początkiem sezonu 2016/2017 rusza comiesięczny cykl koncertów w Sali Kameralnej Teatru Wielkiego w Łodzi. Każdorazowo występować będą muzycy Teatru, nierzadko tworzący instrumentalne lub wokalno-instrumentalne zespoły kameralne, dzięki czemu mają możliwość zaprezentowania swojego kunsztu muzycznego w repertuarze, którego na co dzień w gmachu opery nie wykonują. Pośród zespołów już istniejących i odnoszących niemałe sukcesy podczas licznych występów, organizowanych w różnych salach koncertowych i estradach, są kwartety smyczkowe, kwintety instrumentów dętych, tria fortepianowe i – oczywiście – soliści śpiewający z towarzyszeniem fortepianu.
Śpiew:
Bernadetta Grabias

Fortepian:
Mariusz Drzewicki

Prowadzenie:
Aleksandra Bęben


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net