Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIE TYLKO OPERA – B JAK BAROK I BELCANTO
Koncert

Realizatorzy:
Śpiew:
Joanna Woś

Muzycy:
Ludwika Maja Tomaszewska-Klimek, Hanna Drzewiecka-Borucka, Róża Wilczak-Płaziuk, Małgorzata Smyczyńska-Szulc, Marzena Kowalczyk, Paweł Pawłowicz, Taras HlushkoJoanna Woś – sopran, o którym wypowiedziano już chyba wszystkie możliwe pozytywne przymiotniki. Od swojego debiutu w Teatrze Wielkim w Łodzi jest jego niekwestionowanym filarem i gwiazdą, ulubienicą publiczności. Jest niezrównaną mistrzynią belcanta, a jej tytułowe kreacje m.in. w Lukrecji Borgii, Annie Bolenie, Łucji z Lammermoor, Traviacie czy główne w Purytanach, Cyruliku sewilskim, Don Giovannim, Czarodziejskim flecie, Napoju miłosnym już zapisały się na trwałe w historii nie tylko łódzkiej opery. Swoim talentem dzieli się publicznością całej Polski, jest też ozdobą wielu znaczących teatrów operowych i estrad filharmonicznych w całej Europie.
Tym razem Joanna Woś zaprasza na Scenę Kameralną na spotkanie B JAK BAROK I BELCANTO, w którym – jak nietrudno się domyślić – Artystka z towarzyszeniem fortepianu i sekstetu instrumentalnego zaprezentuje te utwory wokalne, w których skala głosu i jego sprawność techniczna mają znaczenie szczególne. Nie zabraknie więc popisowych i karkołomnych arii m.in. Donizettiego, Belliniego, Rossiniego, ale i wokalistyki kantatowej… Bacha.
W przypadku Joanny Woś i jej niezrównanej maestrii wokalnej o satysfakcję artystyczną i wrażenia emocjonalne mogą być Państwo spokojni. Zapraszamy.
Sopran:
Joanna Woś

Skrzypce:
Ludwika Maja Tomaszewska-Klimek

Skrzypce:
Hanna Drzewiecka-Borucka

Altówka:
Róża Wilczak-Płaziuk

Wiolonczela:
Małgorzata Smyczyńska-Szulc

Flet:
Marzena Kowalczyk

Szpinet:
Paweł Pawłowicz

Fortepian:
Taras Hlushko

Prowadzenie:
Aleksandra Bęben

 


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net