Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIE TYLKO OPERA – EVERGREENS KAMERALNIE
Koncert

Realizatorzy:
Śpiew:
Olga Maroszek

Apertus Quartet:
Marta Kalińska-Strasińska (skrzypce), Paulina Wielgosińska (skrzypce), Małgorzata Sowierka-Chmiel (altówka), Maria Katarzyna Filipiak (wiolonczela, aranżacje)

Prowadzenie:
Aleksandra BębenWielokrotnie już – także w naszych koncertach kameralnych – mieliśmy okazję przekonać się, że zaszufladkowani do „niezwykle  poważnych” artyści z wielkim powodzeniem sięgają po repertuar nieco lżejszy z tzw. rozrywkowym włącznie. Czy dla artystycznego oddechu, czy chęci zejścia choć na chwilę z operowego piedestału – nie ma to większego znaczenia. Ważne jest, by i rodzaj muzyki, i widza-słuchacza traktować jednakowo poważnie. A i siebie w owym repertuarze również. Każda muzyka zasługuje bowiem na atencję, niezależnie od epoki, w której powstała, formy i charakteru instrumentarium, pod warunkiem wszakże, że to muzyka po prostu dobra!

Od zawsze robią na nas wrażenie kompozycje ery swingu, soczyste brzmienie orkiestry Glenna Millera, zmysłowe głosy Elli Fitzgerald i Franka Sinatry, zachwyca niezwykła intencja melodyczna Gershwina i Cola Portera, a także wyobraźnia muzyczna późniejszych twórców musicali i muzyki filmowej – Kandera, Hermana, Bernsteina, Manciniego. Jak zabrzmią wiecznie młode i niezmiennie piękne kompozycje mistrzów gatunku w kameralnym, akustycznym wydaniu dysponującej aksamitnym kontraltem OLGI MAROSZEK i towarzyszącego jej Apertus Quartet? Warto przekonać się, uczestnicząc w tym evergreenowym spotkaniu.


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net