Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

NIE TYLKO OPERA – WINTER SONGS
Koncert

Realizatorzy:


KRZYSZTOF PILCH (śpiew) z towarzyszeniem: Marcin Werner (fortepian), Michał Przeździecki (kontrabas), Jakub Jeziorowski (perkusja), Joanna Skoblewska (alt), Dagny Konopacka (sopran), Artur Mleko (tenor) oraz gościnnie Dawid Pilch (saksofon).
Wśród nocnej ciszy, Z narodzenia Pana czy Bóg się rodzi… nasze rodzime – jakże polskie – kolędy, które każdy z nas zna od dziecka i które towarzyszą nam od pokoleń. Wyrosły z naszej kultury, są odzwierciedlaniem stosunku do wiary i dowodem na to, jak mocno w nas tkwi tradycja wspólnego świętowania i przeżywania razem tego, co bliskie i ważne sercu każdego z nas. Nie żyjemy jednak na bezludnej wyspie i nie dziwi fakt, że gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia to zewsząd dochodzą nas dźwięki utworów, które – choć charakterem nieco inne – są bożonarodzeniowe i noworoczne, i chyba już też „polskie” choć nie w polskim języku śpiewane. Merry Christmas, Jingle Bells, Merry Christmas everyone
Te i inne melodie świąteczne, choć przywędrowały do nas z różnych stron świata, to od wielu już dekad cieszą się niezmiennie wielką popularnością i na stałe wrosły w naszą kulturę, stając się uzupełnieniem tradycyjnych kolęd polskich. Może trochę bardziej komercyjnym, ale równie pięknym i świątecznym. Zapraszamy Państwa w tę wyjątkową podróż muzyczną, pełną refleksji i bożonarodzeniowej magii, w radosnej i jeszcze świątecznej atmosferze.
O jakość spotkania zadbają śpiewacy i muzycy – artyści Teatru Wielkiego w Łodzi – tym razem w nietypowych trochę – jazzowo-swingujących rolach. Koncert poprowadzi Agnieszka Białek.


fot. Joanna Miklaszewska
śpiew:
Krzysztof Pilch

fortepian:
Marcin Werner

kontrabas:
Michał Przeździecki

perkusja:
Jakub Jeziorowski

alt:
Joanna Skoblewska

sopran:
Dagny Konopacka

tenor:
Artur Mleko

saksofon:
Dawid Pilch (gościnnie)

prowadzenie:
Agnieszka Białek


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net