Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
„Najpiękniejsze miłosne duety operowe” Inauguracja sezonu 2021/2022
data dodania:
26.08.2021
Zapraszamy Państwa na koncert inaugurujący sezon artystyczny 2021/2022 pt. „Najpiękniejsze miłosne duety operowe”, który odbędzie się w niedzielę 19 września 2021 roku o godz. 18:00 w naszym Teatrze.
 
   Ubiegły sezon artystyczny był dla wszystkich wyzwaniem, jednak mimo trudności nasz Teatr działał prężnie. Na teatralnym kanale na YouTube nadal można oglądać cykle wywiadów z naszymi artystami, a w zakładce VOD na stronie Teatru – zarejestrowane koncerty. Udało nam się również przygotować dla Państwa kilka premier operowych: „Don Pasquale” Donizettiego, „Trouble in Tahiti” Bernsteina, „Głos ludzki” Poulenca, „Don Carlos” Verdiego oraz baletowy wieczór debiutów choreograficznych, a w nim spektakle „Face The Truth” z choreografią Grzegorza Brożka i „Hubris” z choreografią Joshuy Legge. Na zakończenie tego sezonu zapraszamy Państwa na znakomitą operę W. A. Mozarta pt. „Cosi fan tutte” - 28 i 29 sierpnia.

   Gdy już Państwo powrócą z wakacyjnego odpoczynku zapraszamy na koncert „Najpiękniejsze miłosne duety operowe”, który przygotowaliśmy na rozpoczęcie sezonu 2021/2022. Koncert ten w optymistyczny sposób wprowadzi nas  i Państwa w nowy sezon i da nadzieję na to, że świat powrócił do normalności sprzed pandemii, że wreszcie będziemy mogli cieszyć się z wieczorów spędzanych wspólnie.

   To właśnie 19 września usłyszymy piękne romantyczne arie z: „Carmen”, „Don Pasquale”, „Turandot”, „Cyrulika sewilskiego”, „Aidy”, „Trouble in Tahiti”, „Samsona i Dalili”, „Madamy Butterfly”, „Rigoletta”, „Don Carlosa” i „Traviaty” w wykonaniu wspaniałych solistek i solistów naszego Teatru: Aleksandry Borkiewicz, Moniki Cichockiej, Bernadetty Grabias, Patrycji Krzeszowskiej, Agnieszki Makówki, Hanny Okońskiej, Anny Wierzbickiej, Joanny Woś, Doroty Wójcik, Arkadiusza Anyszki, Andrzeja Kostrzewskiego, Dawida Kwiecińskiego, Łukasza Motkowicza, Dominika Sutowicza. Towarzyszyć im będzie chór oraz orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Marty Kosielskiej i Michała Kocimskiego. W koncercie nie zabraknie również części baletowej. Alicja Bajorek i Yuki Itaya zaprezentują Państwu fragmenty z baletu „Don Kichot” i baletową część opery „Samson i Dalila".

   Ten wyjątkowy repertuar będzie można obejrzeć tylko raz – właśnie podczas koncertu inauguracyjnego. Gwarantujemy magiczną i romantyczną atmosferę podczas tego rozśpiewanego i roztańczonego spotkania z operą i baletem.
 
Bilety już w sprzedaży.

Zapraszamy!
 
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net