Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
ODRODZENIE - wirtualny projekt baletowy / premiera / oglądaj tutaj
data dodania:
22.05.2020
O pięknie natury i radości z życia – z nadzieją na lepsze jutro.

Autorski projekt, miniatura choreograficzna Bogumiły Szaleńczyk, artystki Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, która niedawno zadebiutowała na naszej scenie jako choreograf. Stworzyła tym samym przepiękny spektakl „The way of life”, będący jedną z części wieczoru zatytułowanego „Ścieżki życia”.

Tymczasem, w tych trudnych warunkach, artystka podjęła się wyzwania stworzenia miniatury choreograficznej do muzyki Łukasza Skoniecznego w sposób zdalny. Jest to wymagające i trudne w realizacji przedsięwzięcie, jednak nie ma rzeczy niemożliwych, o czym przekonamy się w środę, 27 maja 2020 r.


Projekt ma za zadanie podnieść na duchu każdego z nas, po tym jak stanęliśmy przed bardzo nietypowym i nieprzewidywalnym zjawiskiem, jakim jest stan pandemii. Większość z nas zmaga się z bardzo przyziemnymi i codziennymi problemami. Mam nadzieję, zatem że po obejrzeniu premiery nadzieja na lepsze jutro pobudzi nas do pozytywnego myślenia i pozwoli cieszyć się drobnostkami. To w końcu one są najważniejszą częścią codzienności.

„Projekt ma za zadanie podnieść na duchu każdego z nas, po tym jak stanęliśmy przed nietypowym i nieprzewidywalnym zjawiskiem, jakim jest stan pandemii. Mamy nadzieję, że po obejrzeniu premiery, nadzieja na lepsze jutro pobudzi nas do pozytywnego myślenia i pozwoli cieszyć się z małych rzeczy. W końcu to one są najważniejszą częścią codzienności.

Pragnę zwrócić uwagę na naszą kochaną Planetę Ziemię, która może się odradzić i złapać trochę oddechu w tym trudnym dla nas czasie. Może wieczny konsumpcjonizm nie jest jedyną drogą w naszym życiu? Może staniemy się bardziej wrażliwi, empatyczni. Pewnie Dla wielu zapewne brzmi to jak utopia, inni pomyślą, że to nierealne. wszystko jest w naszych rękach. Możemy małymi krokami zmieniać siebie, by stać się przyjacielem planety. Pierwszy krok został wykonany, teraz trzeba tylko dopilnować, aby nie wpaść w wir wiecznie rosnących potrzeb”.

Bogumiła SzaleńczykZ zapartym tchem czekamy na rezultaty pracy zaangażowanych w projekt 25 artystów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, wśród których są wspaniali pierwsi soliści TWŁ: Monika Maciejewska i Gintautas Potockas, ulubieńcy publiczności tacy jak Nazar Botsiy, Valentyna Batrak, Matylda Molińska, Julia Sadowska, Laura Korolczuk czy Dominik Senator. W nieco innym charakterze – w oczekiwaniu na nadejście nowego członka rodziny - wystąpi Ekaterina Kitaeva-Muśko oraz 17 innych uznanych artystów Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi.
___

Bogumiła Szaleńczyk - pomysłodawca, reżyser i choreograf
Łukasz Skonieczny - muzyka
Krzysztof Niemczycki - montaż

___

#Odrodzenie - miniatura choreograficzna, wirtualny projekt baletowy Bogumiły Szaleńczyk.
Do zobaczenia w środę 27 maja o godzinie 18:00. Premiera odbędzie się na naszym FB, jak również kanale YouTube!
 

Bogumiła Szaleńczyk - tancerka, choreograf, pedagog. Od 15 lat związana z naszym Teatrem. Niejednokrotnie nagradzana w Polsce oraz za granicą za swą nietuzinkową i bardzo oryginalną twórczość. Do swojej pracy podchodzi zawsze z ogromną starannością i empatią, stąd jej dzieła wzruszają oraz pobudzają widza do refleksji.  

Niedawno zadebiutowała na naszej scenie jako choreograf, tworząc przepiękny spektakl „The way of life”, będący jedną z części wieczoru zatytułowanego „Ścieżki życia”. Mamy nadzieję, że ten jak i wiele innych spektakli będziecie Państwo mogli już wkrótce podziwiać ponownie na deskach naszego Teatru. Tymczasem, w tych trudnych warunkach, artystka podjęła się wyzwania stworzenia miniatury choreograficznej w sposób zdalny. Jest to wymagające i trudne w realizacji przedsięwzięcie, jednak nie ma rzeczy niemożliwych. Wszyscy z zapartym tchem czekamy na rezultaty pracy zaangażowanych w projekt artystów. Premiera wydarzenia odbędzie się jeszcze w maju! Szczegółowe informacje o terminie premiery zostaną podane w najbliższym czasie.

Łukasz Skonieczny - muzyk, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Pedagog- akompaniator Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, akompaniator baletu w Teatrze Wielkim w Łodzi. Kierownik Zespołu Tańca Ludowego "Harnam" im. J. Hryniewieckiej. Twórca muzyki rozrywkowej, opracowań i aranżacji muzyki ludowej,  autor muzyki do międzynarodowego projektu baletowego "Młody duch tańca" w 2018 roku. W swojej pracy artystycznej ciągle poszukuje nowych wyzwań. 

Fotodokumentacja - Joanna Miklaszewska-Sierakowska
Plakat -  zdjęcie i obróbka - Tomasz Śliskowski

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net