Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

OPEROWE FAJERWERKI W TEATRZE WIELKIM | Koncert sylwestrowy
Koncert

Realizatorzy:
dyrygenci:
Marta Kosielska, Michał Kocimski

reżyseria:
Beata Redo-DobberZapraszam na wystrzałowego sylwestra prowadzonego pierwszy raz w operze przez „stepujących wodzirejów”. Eksplozji namiętności, uczuć i dowcipu wspieranych przez niezwykłe efekty pirotechniczne, towarzyszyć będzie także piękno liryki. Elegancja pałacowego balu, żart sylwestrowego lania wosku, czy śpiewu psującej się lalki (Olimpii z "Opowiesci Hoffmanna"), piękno "Tańca kwiatów", wizyta w Wenecji i kabarecie – to tylko małe fragmenty naszej sylwestrowej podróży w krainie sztuki. Zobaczą państwo najpiękniejsze fragmenty oper i baletów w wykonaniu najlepszych solistów, chóru i orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi. Wielką częścią tego wydarzenia stanowić będą występy artystów baletu, w ich najwspanialszych klasycznych i współczesnych  kreacjach. To wszystko oczywiście w towarzystwie znakomitej orkiestry Teatru Wielkiego prowadzonej przez dwoje dyrygentów – Martę Kosielską i Michała Kocimskiego! Wspaniała scenografia zmieniająca się na oczach publiczności oraz inne niespodzianki dopełnią finałowe fajerwerki!

Beata Redo-Dobber, reżyserSTEPERZY, FAJERWERKI I PONAD 200 ARTYSTÓW NA SCENIE

Każdy  z nas marzy o przeżyciu tego niezwykłego wieczoru w sposób nadzwyczajny, wyjątkowy i zaskakująco oryginalny…  Tegorocznego Sylwestra zamierzamy urządzić właśnie tak! Wspólnie z artystami i zaproszonymi gośćmi roztoczymy przed Państwem intensywnie kolorowy świat pełen niespodzianek pirotechnicznych i nie tylko. W tym operowo-baletowym show wszystko może się zdarzyć, a Państwo poczują się w centrum scenicznej akcji. W przepiękny bajkowy świat zabiorą nas tancerze we fragmentach Dziadka do orzechów Piotra Czakowskiego oraz innych spektakli baletowych - klasycznych i współczesnych. Najefektowniejsze arie z Traviaty, Carmen, Rigoletto, Eugeniusza Oniegina, Opowieści Hoffmanna, Cyrulika sewilskiego, ale także z Nocy w Wenecji, Barona cygańskiego i Zemsty nietoperza zaśpiewają nasi wspaniali soliści: Joanna Woś, Anna Wierzbicka, Dorota Wójcik, Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Aleksandra Borkiewicz, Zenon Kowalski, Dawid Kwieciński, Przemysław Rezner, Paweł Skałuba, Dominik Sutowicz.

Sylwestrowa atmosfera prowokuje nas do odejścia od stereotypu i sztampy, pozwala na nadzwyczajne – nierzadko z przymrużeniem oka –  potraktowanie najsłynniejszych przebojów opery, operetki i musicalu, po to, by wspólna zabawa była pełna fajerwerków muzycznych i wokalnych, ale i tych rozświetlających karnawałowe niebo! A niespodzianek zapewnimy mnóstwo! Będzie sylwestrowe lanie wosku, tajemniczy stepujący prowadzący, Walc kwiatów Piotra Czajkowskiego cudownie połączony z Duetem kwiatów Léo  Delibes’a z opery Lakmé, a na finał eksplozja radości i…
 

...Idziemy na bal! Chętnych zapraszamy na bal z niespodzianką. Wystąpi trzech polskich tenorów: Dariusz Stachura, Dominik Sutowicz, Paweł Skałuba.

Dobra zabawa gwarantowana - bawmy się razem!Bal Sylwestrowy / po koncercie / godz. 23:00 / cennik

Wariant   I   300.-   od osoby / dla posiadaczy biletów na KONCERT SYLWESTROWY/.

Wariant   II  450.-   od osoby / bez koncertu /.

Rezerwacje:
Biuro Obsługi Widzów
czynne od poniedziałku do piątku: 8:00 - 16:00
tel. 42 633 31 86
widz@teatr-wielki.lodz.pl


Zapraszamy również na Koncerty Karnawałowe
3.01.2020
4.01.2020
16.02.2020
Bilety:

Strefa I
270

Strefa II
220

Strefa III
170

Soliści:


Soprany:
Aleksandra Borkiewicz, Hanna Okońska, Anna Wierzbicka, Joanna Woś, Dorota Wójcik

Mezzosoprany:
Bernadetta Grabias, Agnieszka Makówka, Olga Maroszek

Tenory:
Krzysztof Marciniak, Dawid Kwieciński, Paweł Skałuba, Dominik Sutowicz, Dariusz Stachura

Barytony:
Arkadiusz Anyszka, Łukasz Motkowicz, Przemysław Rezner, Zenon Kowalski

Basy:
Rafał Pikała, Robert Ulatowski, Grzegorz Szostak


oraz:
Chór, Balet, Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzidyrygenci:
Marta Kosielska, Michał Kocimski

reżyseria:
Beata Redo-Dobber


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net