Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
SEZON OTWARCIA...
data dodania:
27.06.2013
Nie ma co ukrywać, że byli tacy, co nie wierzyli i tacy, co uważali, że się nie uda... Ale też nie ma co udawać, że było lekko, łatwo i przyjemnie. Jednak jak w różnego rodzaju przedsięwzięciach, także tych remontowo-budowlanych, najważniejszy jest finał, a ten – dzięki wytrwałości i zaangażowaniu wielu osób, okazał się i zaskakujący, i efektowny. 6 kwietnia 2013 roku, premierą Anny Boleny Donizettiego przywitaliśmy Państwa w zrewitalizowanym i unowocześnionym gmachu , premierą, która także pod względem artystycznym stanowi "nowe otwarcie" w historii naszego Teatru. Bez fałszywej skromności możemy chyba stwierdzić, że sezon 2012/2013 był dla Państwa – mamy taką nadzieję v i interesujący, i atrakcyjny. 
Graliśmy na gościnnych scenach Teatru im. Stefana Jaracza i Filharmonii im. Artura Rubinsteina i choć były to warunki – jak dla opery i baletu – nietypowe, to w pełni zaakceptowali Państwo nasze propozycje artystyczne. Zespół Teatru zaprezentował w ciągu całego sezonu pięć premier operowych i jedną baletową, łódzkie kościoły były miejscem koncertów wykonywanych przez naszych artystów, a najmłodsi śpiewacy z nowego Chóru dziecięcego nie tylko brali udział w spektaklach, ale także samodzielnie koncertowali na terenie Łodzi i województwa. W sumie Teatr Wielki zaprezentował w sezonie 2012/2013 – 71 spektakli (w tym na własnej scenie – 29), które obejrzało ponad 42 tysiące widzów. Sezon artystyczny przechodzi zatem do historii, a przed nami kolejny – z nowymi wyzwaniami i oczekiwaniami. Mamy ambicje spełnić je dla Państwa.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net