Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
SIERPNIOWE WIECZORY Z GWIAZDAMI
data dodania:
22.07.2020
W ostatnie dwa weekendy sierpnia zapraszamy na koncerty plenerowe z Teatrem Wielkim w Łodzi. Tak, tak – jeszcze w wakacje, bo nie możemy doczekać się spotkania z Państwem – naszymi wiernymi Widzami. Koniecznie chcemy dla Was wystąpić, jeszcze przed oficjalną inauguracją sezonu artystycznego. Przez cały – jakże trudny dla wszystkich – okres pandemii bardzo tęskniliśmy, bo nie ma teatru, nie ma opery, i… nie ma artystów bez ich wspaniałej Publiczności.
Spotkamy się co prawda w mniejszym gronie i z zachowaniem bezpiecznych odległości, ale nareszcie nie wirtualnie tylko tak jak lubimy najbardziej – bezpośrednio, ze sceną i widownią tyle, że w plenerze.
Zapraszamy na cykl koncertów pod wspólnym tytułem SIERPNIOWE WIECZORY Z GWIAZDAMI. Będą, więc prawdziwe gwiazdy –  te na niebie, ale i te z naszego Teatru.

W koncertach usłyszymy i zobaczymy bowiem m.in.:

Aleksandrę Borkiewicz, Bernadettę Grabias, Patrycję Krzeszowską, Agnieszkę Makówkę, Hannę Okońską, Annę Wierzbicką, Aleksandrę Wiwałę, Joannę Woś, Dorotę Wójcik

oraz

Arkadiusza Anyszkę, Andrzeja Kostrzewskiego, Zenona Kowalskiego, Dawida Kwiecińskiego, Łukasza Motkowicza, Rafała Pikałę, Przemysława Reznera, Pawła Skałubę, Dominika Sutowicza, Grzegorza Szostaka, Roberta Ulatowskiego oraz orkiestrę kameralną i chór Teatru Wielkiego w Łodzi.


Pierwsze dwa koncerty zatytułowane Najpiękniejsze przeboje muzyki filmowej przeniosą nas w świat dwudziestolecia międzywojennego, a usłyszymy szlagiery takich mistrzów, jak m.in.: Henryk Wars – Ach, śpij kochanie, Już taki jestem zimny drań, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Emanuel Szlechter – Sex appeal, Jerzy Petersburski – Odrobinę szczęścia w miłości… Będą też New York, New York Johna Kandera czy Waldemara Kazaneckiego walc z filmu Noce i dnie. Któż z nas nie pamięta tych pięknych kompozycji... Starsi potrafią je zanucić lub zaśpiewać, a młodzież – jeśli nie zna, to koniecznie musi ich posłuchać i przekonać się, że naprawdę robią wrażenie i na długo pozostają w pamięci!

Ostatni weekend sierpnia to spotkanie z operowymi hitami. W koncercie Operowe szlagiery soliści z towarzyszeniem fortepianu i chóru zaprezentują najpiękniejsze arie z takich oper jak Rigoletto, Trubadur, Traviata Verdiego, Eugeniusz Oniegin Czajkowskiego, Carmen Bizeta czy Straszny dwór Moniuszki.

Tych koncertów nie można przegapić – zatem rezerwujcie Państwo wolne terminy na sierpniowe wieczory, a my zapraszamy na plac przy budynku technicznym naszego Teatru, który na ten czas zamieni się w... nastrojowy amfiteatr z i pod gwiazdami…

_______

NAJPIĘKNIEJSZE PRZEBOJE MUZYKI FILMOWEJ – 22 i 23 sierpnia 2020

SZLAGIERY OPEROWE – 29 i 30 sierpnia 2020Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net