Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

VIVA NABUCCO!
Koncert

Realizatorzy:


Urodzinowe VIVA NABUCCO! 175 lat temu w mediolańskiej La Scali zabrzmiały po raz pierwszy dźwięki uwertury do NABUCHODONOZORA – opery, która nie tylko od razu zdobyła serca włoskiej publiczności, ale także sprowokowała do patriotycznych i wolnościowych działań nie tylko operowych fanów. Zaś 30 lat temu w 1987 opera ta zachwyciła łódzką publiczność i choć nie odnotowano wtedy żadnych niepokojących nastrojów, to stała się na długie lata hitem repertuarowym naszego Teatru, a słynna pieśń Va pensiero nucona była i jest nie tylko przy poważnych okazjach.
Wszyscy łódzcy wykonawcy głównych partii (a było ich kilkunastu) m.in. tymi właśnie rolami zdobywali uznanie krytyków muzycznych, sympatie widzów i wielką popularność, a pierwsza w Łodzi wykonawczyni partii Abigaille – niezapomniana Joanna Cortés – uhonorowana została Srebrnym Pierścieniemnagrodą za najlepszą rolę teatralną w sezonie 1987/88.
Znakomitymi kontynuatorami tego sukcesu są dzisiejsi wykonawcy głównych partii: Zenon Kowalski (Nabucco) i Monika Cichocka (Abigaille), którzy mają za sobą dziesiątki spektakli NABUCCO, w każdym jednak są bezkonkurencyjni i wokalnie, i aktorsko! No i jeszcze te niepowtarzalne Verdiowskie chóry!

Dziś zapraszamy Państwa na spotkanie jubileuszowe 30-lecia NABUCCO w Teatrze Wielkim w Łodzi. W gronie przyjaciół naszego Teatru, w nieco mniej oficjalnej atmosferze, zaśpiewamy raz jeszcze znane partie z tego nieśmiertelnego dzieła Giuseppe Verdiego. Zatem VIVA NABUCCO, ale tylko z Państwa udziałem!

VIVA NABUCCO!
24 października 2017, godz. 18:30 / KUP BILET

 

NABUCCO Giuseppe Verdi /
premiera w Teatrze Wielkim w Łodzi: 24 października 1987

kierownictwo muzyczne – Andrzej Straszyński
reżyseria – Marek Okopiński
scenografia – Marian Kołodziej
kierownictwo chóru – Leon Zaborowski
ruch sceniczny – Czesław Bilski

Obsady premierowe:
Nabucco – Jerzy Jadczak, Zbigniew Macias, Florian Skulski (gościnnie)
Ismaele – Krzysztof Bednarek, Sylwester Kostecki, Zygmunt Zając
Zaccaria – Tomasz Fitas, Andrzej Malinowski, Romuald Tesarowicz
Abigaille – Joanna Cortés, Irena Głowaty, Ewa Karaśkiewicz, Teresa May-Czyżowska
Fenena – Jolanta Bibel, Stanisława Szopińska, Ewa Szymkiewicz
Arcykapłan – Ryszard Czogała, Zdzisław Krzywicki, Piotr Nowacki
Abdallo – Krzysztof Dyttus, Jerzy Rynkiewicz, Roman Werliński
Anna – Elżbieta Gorządek, Katarzyna Nowak, Maria Szczucka


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net