Balet
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
WOJCIECH DOMAGAŁA
kategoria:
Kierownik baletu
Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej specjalność: pedagogika baletowa.

W latach 1995-2017 zatrudniony w zespole Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie przez lata swojej kariery awansował z tancerza zespołowego na solistę baletu. Ważniejsze role to: Puk („Sen nocy letniej”), Moryc Welt („Ziemia obiecana”), Przyjaciel Alberta („Giselle”), partia tytułowa w „Wolfgangu Amadeuszu”, Joker („Śpiąca królewna”), solista („Bolero”), Cardio duet, Siostra („Kopciuszek”), taniec rosyjski („Dziadek do Orzechów”), mazurka („Jezioro łabędzie”), Benvolio („Romeo i Julia”), Tom („Contact”), Mozart duet, Hopak („Gala baletowa”), Apsik i Mędrek („Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”), Sancho Pansa („Don Kichot”).

Od 2007 roku pedagog tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Z jego klas wyszli uczniowie – zdobywcy nagród na konkursach baletowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Osiągnięcia te zostały docenione w 2017 roku  Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej i artystycznej. W latach 2007-2017 wykładowca techniki tańca klasycznego i metodyki nauczania tańca klasycznego  w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej  w Łodzi. Od listopada 2017 roku pełni funkcję pedagoga w macierzystym zespole baletowym. W lutym 2018 roku zostały mu powierzone obowiązki kierownika zespołu baletu.


fot. Tomasz Przybył
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net