Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
W HOŁDZIE PRYMASOWI
data dodania:
1.09.2021
Teatr Wielki w Łodzi wychodzi z muzyką operową poza Teatr i zaprasza na cykl koncertów w regionie łódzkim poświęconych Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu „Prymasowi Tysiąclecia”,  który już 12 września zostanie beatyfikowany.
W ten sposób artyści naszego Teatru pragną uczcić tego Wielkiego Człowieka tym, w czym czują się najlepiej – piękną muzyką i wspaniałym śpiewem fragmentów dzieł takich mistrzów, jak: Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Leo Delibes, Stanisław Moniuszko, Bułat Okudżawa, Andrew Llyod Webber, Astor Piazzolla, Andrzej Kurylewicz.
 
W programie tego muzycznego spotkania zabrzmią utwory operowe, m.in. z „Nabucca”, „Toski” czy „Turandot”, które wykonają wspaniali soliści: Aleksandra Borkiewicz, Agnieszka Makówka, Alicja Barbara Panek-Piętkowska, Dorota Wójcik, Paweł Skałuba i Robert Ulatowski. Koncert poprowadzą Julitta Sękiewicz-Kisiel i Arkadiusz Anyszka. Przed Orkiestrą Kameralną Teatru stanie dyrygent Michał Kocimski.
 
Terminy koncertów:
 05.09.2021 godz. 18:00 – Uniejów – Parafia Św. Floriana – Plac Kolegiacki 2
 07.09.2021 godz. 18:00 – Lututów – Miejski Ośrodek Kultury – ul. Wieruszowska 17
 26.09.2021 godz.18.00 – Tomaszów Mazowiecki – Miejskie Centrum Kultury Tkacz – ul. Niebrowska 50
 
Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net