Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
W ŻYCIU I W…OPERZE
data dodania:
2.10.2013
Było bardzo uroczyście, dostojnie i... rodzinnie ! W minioną niedzielę (29 września) na scenie naszego Teatru pojawili się po długiej przerwie Delfina Ambroziak i Tadeusz Kopacki, najpopularniejsze łódzkie małżeństwo operowe, wspaniali śpiewacy – soliści Opery Łódzkiej i Teatru Wielkiego w Łodzi. Tym razem nie śpiewali, byli głównymi bohaterami uroczystego koncertu poświęconego właśnie IM – wielkim postaciom polskiej sceny operowej!
W koncercie wzięli udział soliści naszego Teatru i goście, którzy przy akompaniamencie orkiestry pod dyrekcją Tadeusza Kozłowskiego, zaprezentowali bogaty repertuar arii i duetów, nie tylko tych śpiewanych kiedyś przez bohaterów wieczoru. Rolę gospodarza spotkania – jak zawsze z dużą swadą, profesjonalizmem i poczuciem humoru – wypełnił niezawodny Bogusław Kaczyński. Były – jak przy takich okazjach – wspomnienia, anegdoty i gratulacje, i dużo, dużo kwiatów, także od wdzięcznej i kochającej łódzkiej publiczności.

A "Państwo Kopaccy" ?... No cóż... Jak zawsze na tej scenie wypadli znakomicie!

I towarzysząca wystawa Opera, opera, opera i ... życie

fot. M. Piąsta
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net