Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Wydawnictwa Jubileuszowe
data dodania:
10.02.2022
Gala Jubileuszowa 55-lecia Teatru Wielkiego w Łodzi już za nami, ale świętować możemy dalej. Dziś prezentujemy najnowsze wydawnictwa, jakie przygotowaliśmy na ten jubileuszowy rok.
Oczywiście nie mogło zabraknąć okolicznościowego albumu z pięknymi fotografiami naszych spektakli. Przez 55 lat fotografów o wspaniałych nazwiskach było wielu wystarczy wspomnieć takich artystów jak Franciszek Myszkowski, Jerzy Neugebauer, Juliusz Multarzyński czy Henryk Śmigacz z młodszego pokolenia Maciej Piąsta, Krzysztof Bieliński, Joanna Miklaszewska, ale jest jeden artysta fotograf, który spędził z nami, bagatela… ponad 35 lat – to Chwalisław Maria Zieliński. Ponieważ razem z nami obchodzi 50-lecie pracy artystycznej, więc nie mogło być inaczej, album musiał być właśnie ze zdjęciami, które tyle lat robił p. Chwalisław. I tak powstało wydawnictwo „Mój Teatr”, w którym na czarno-białych i kolorowych zdjęciach można odnaleźć spory kawał naszej historii.

Przez lata działalności naszego Teatru pięknych wydawnictw powstawało wiele, a nam oczywiście marzył się jeszcze jeden album jedyny w swoim rodzaju, taki, który chętnie każdy widz zabierze do domu, ale również album nietuzinkowy, opowiadający o teatrze i ludziach teatru troszkę z innej strony. Pokazujący nie tylko to, co widać ze sceny, gdy podnosi się kurtyna, ale również to nasze codzienne, wewnętrzne, i jakże bogate życie.  I tak powstała myśl, aby przygotować album z pracami Ryszarda Kai. To scenograf, malarz, grafik, dekorator wnętrz i przyjaciel wielu pracowników Teatru Wielkiego w Łodzi, który tu pracował i odcisnął na nas swoje piętno, a przede wszystkim zapadł w pamięć ludziom, którzy z nim pracowali. I tak powstał album „Ryszard Kaja w Teatrze Wielkim w Łodzi” przypominający plakaty, projekty kostiumów, a przede wszystkim sylwetki osób, które swoją mistrzowską ręką uwiecznił ten zdolny Artysta.
Czy wybór tematów był dobry? Mamy nadzieję, że tak, ale to Państwo muszą ocenić sami. Oba te wydawnictwa można zakupić w Teatrze przed spektaklem lub w przerwie spektaklu.

Album „ Mój Teatr” 50-lecie pracy artystycznej Chwalisława Zielińskiego kosztuje 90 zł.
Album „Ryszard Kaja w Teatrze Wielkim w Łodzi” kosztuje 60 zł.
Istnieje również możliwość zakupu w Biurze Obsługi Widzów.

Powstało jeszcze jedno wydawnictwo jubileuszowe Kalendarz książkowy na 2022 rok. Ale nie jest to zwykły kalendarz. To kalendarz, który uczy i przypomina. Zapytają Państwo, czego uczy i co przypomina?  Oczywiście uczy o Teatrze Wielkim w Łodzi, bo można tam znaleźć wiele ciekawostek związanych z naszą instytucją, a przypomina o tym, że na nasze spektakle warto się wybrać do budynku Teatru Wielkiego na placu Dąbrowskiego w Łodzi.
Zapraszamy!
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net