Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

XV Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
Spektakle gościnne

Realizatorzy:


XV Koncert Galowy  Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej  i Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi
3 marca 2020, godzina 18.00

 

Jest taki moment w życiu każdego, że praktyka zdobyta w szkole musi zderzyć się z tym, co stawia na drodze rzeczywistość. Czy wyznaczony nam „tor przeszkód” bywa do pokonania, czy i w jakim stopniu marzenia mają szansę realizacji, a ich powodzenie zależy jedynie od nas, czy może nie tylko…

 

Pierwsze kroki  młodych tancerek i tancerzy na profesjonalnej scenie, to wielkie przeżycie dla nich samych, ale też dla szkolnych pedagogów, którzy nie szczędzą trudu, by sceniczny debiut ich wychowanków był jak najbardziej efektowny, profesjonalny i rokujący artystyczną nadzieję na przyszłość.

Jest już wieloletnią tradycją, że młodzi adepci sztuki baletowej swoje pierwsze spotkanie z Publicznością odbywają na scenie naszego Teatru i to u boku artystów baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. A to Państwo właśnie – jako pierwsi – swoją obecnością, aprobatą i życzliwością dają im poczucie wiary, że przyszłość przed nimi jest obiecująca.

 

Uczniowie zaprezentują się w efektownych układach choreograficznych tańca klasycznego, nie zabraknie też – tańca współczesnego, ludowego i charakterystycznego. I z pewnością będzie co podziwiać, bo przekrój wiekowy na scenie – od pierwszej do dziewiątej klasy i… dalej, repertuar atrakcyjny i zróżnicowany i w pełnej oprawie scenicznej!

Warto więc być świadkiem narodzin przyszłych gwiazd baletu. Zapraszamy.Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net