Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Żółta strefa a instytucje kultury [aktualizacja]
data dodania:
9.10.2020
W związku z wysoką liczbą zakażeń w czwartek 8 października premier Mateusz Morawiecki poinformował o konieczności wprowadzenia w całym kraju żółtej strefy. „Chcemy, żeby doszło do wypłaszczenia wysokiej liczby zachorowań, dlatego chcemy zastosować podobną strategię, co kilka miesięcy temu” – mówił premier. Oznacza to między innymi, że w całym kraju powróci obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.
A jak nowe restrykcje wpłyną na kulturę?
Od soboty, 10.10.2020, kiedy zacznie obowiązywać nowy porządek, jako teatr będziemy mogli udostępnić 25% miejsc na widowni.
Oczywiście nie rezygnujemy z wcześniej wprowadzonych reżimów sanitarnych, jak:
  • utrzymanie bezpiecznego dystansu,
  • noszenie maseczek lub przyłbic na terenie Teatru,
  • korzystanie z dyspozytorów z płynem dezynfekującym,
  • obowiązek wypełnienia oświadczenia przed wejściem do Teatru.
Przypominamy, że wszystkie nasze spektakle do 23.10.2020 zostały odwołane. Długo wyczekiwana premiera opery komicznej Cosi fan tutte odbędzie się w nowym terminie - 19 i 21 grudnia 2020. [Informacje o zmianach w repertuarze są dostępne TUTAJ]

Wiemy, że sytuacja jest niezwykle dynamiczna, dlatego o wszystkich ewentualnych zmianach lub nowych decyzjach rządowych będziemy informować Was na bieżąco. Jeśli potrzebują Państwo informacji o biletach na konkretne spektakle, zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Widza pod numerem: 42 633 31 86 od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16 lub mailowo: widz@teatr-wielki.lodz.pl. Od 16 października br. kasy biletowe będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-19.00 - z wyłączeniem dn. 19 października br. ze względu na przeprowadzaną dezynfekcję w budynku Teatru.

Szczegółowe informacje o konsekwencjach żółtej strefy znajdziecie Państwo na rządowym portalu gov.pl:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/zaostrzenie-zasad-epidemicznych-i-powolanie-16-szpitali-koordynacyjnych
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net