Chór
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
MACIEJ SALSKI
kategoria:
Kierownik chóru
Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi oraz podyplomowych studiów dyrygentury chóralnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Bogdana Goli. Uczestnik kursów chórmistrzowskich m.in. organizowanych podczas festiwali Legnica Cantat oraz w Haarlem (Holandia) z Ericiem Ericssonem i holenderskim Kamerkoor.
W latach 2001-2011 był etatowym pracownikiem Chóru Filharmonii Łódzkiej, gdzie w latach 2005 2011 pełnił również funkcję asystenta kierownika chóru. Z Chórem FŁ kilkakrotnie wystąpił w roli dyrygenta, m.in. podczas Festiwalu „Kolory Polski” oraz Jubileuszu 40-lecia Chóru FŁ. W latach 2011- 2013 był zastępcą kierownika Chóru Teatru Wielkiego w Łodzi. Jest dyrygentem chórów szkolnych I i II st. PSM w Piotrkowie Trybunalskim. Od kilkunastu lat kieruje Chórem Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki w Radomsku. Kieruje również prawykonaniami utworów muzyki współczesnej podczas festiwali Musica Moderna w łódzkiej Akademii Muzycznej. Założyciel i szef Jazzowego Chóru Wytwórni.
Od 2015 roku pełni funkcję kierownika Chóru Dziecięcego Teatru Wielkiego w Łodzi. Pod jego kierownictwem zrealizowano koncerty okolicznościowe, a także spektakle w wykonaniu Chóru Dziecięcego TWŁ, m.in: Gdzie mieszka Królewna Śnieżka? (2016), Od małego do dużego (2016), Czarodziejska skrzynia (2017).
Od listopada 2017 prowadzi zespół Chóru Teatru Wielkiego w Łodzi.

Fot. Joanna Miklaszewska
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net