Aktualności

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Menu lewe

 
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Aktualności

Festiwal Pucciniowski - od „Cyganerii" do „Turandot" - 100-lecie śmierci kompozytora

data dodania:
28.06.2024
W pierwszym Festiwalu Pucciniowskim wezmą udział zespół Teatru Wielkiego w Łodzi oraz teatry operowe z Polski z repertuarem Giacomo PUCCINIEGO innym niż w TWŁ. Dyrektor Festiwalu i jego pomysłodawca Rafał Janiak planuje zaprezentować 8 dzieł operowych tego wybitnego kompozytora, z czego 4 tytuły będące  w stałym repertuarze Teatru  Wielkiego w Łodzi, który jako jedyna opera w Polsce może pochwalić się taką ilością dzieł tego kompozytora: „Madama Butterfly", „Dziewczyna z dzikiego Zachodu" i „Turandot" a także „Cyganeria", której premiera została specjalnie przygotowana z okazji Festiwalu.
Ponadto planujemy również zaprezentować koncertowe wykonanie opery „Tosca" (29 listopada 2024 dokładnie w setną rocznicę śmierci kompozytora) i inne wydarzenia artystyczne towarzyszące Festiwalowi. Do współpracy w ramach Festiwalu zostaną zaproszone lokalne środowiska akademickie a także instytucje kultury Województwa Łódzkiego. W ramach festiwalu planujemy zaprezentować również wybrane realizacje oper Pucciniego będące w repertuarze innych polskich teatrów. Będą to: „Suor Angelica" i „Gianni Schicchi" – Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, „Manon Lescaut" – Teatr Wielki im. S. Moniuszki w Poznaniu.
 
Festiwal odbędzie się w terminie od 15 listopada do 22 grudnia 2024 roku. Ostatni spektakl Festiwalu czyli Turandot zostanie zaprezentowana dokładnie w 166. rocznicę urodzin kompozytora  - 22 grudnia 2024 roku.
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij