Aktualności

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Menu lewe

 
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Aktualności

GALA OTWARCIA POLSKIEJ PLATFORMY TAŃCA 2024

data dodania:
5.04.2024
Polska Platforma Tańca to najważniejsze w naszym kraju profesjonalne wydarzenie networkingowe o potencjale budowania międzynarodowej obecności i współpracy polskiego i zagranicznego środowiska tanecznego.
Do udziału w nim zapraszani są zagraniczni managerowie, prezenterzy, producenci, promotorzy tańca, dyrektorzy festiwali oraz przedstawiciele innych platform tańca z całego świata. Podczas Polskiej Platformy Tańca prezentowane są najciekawsze polskie produkcje taneczne, organizowane są liczne spotkania, warsztaty, panele dyskusyjne. W tym roku to prestiżowe wydarzenie odbywa się w dniach 18-21 kwietnia w Łodzi.
 
Program artystyczny Gali tworzą fragmenty nagradzanych i uwielbianych przez publiczność i krytykę spektakli baletowych oraz starannie wyselekcjonowane etiudy choreograficzne, które zostaną zaprezentowane przez artystów Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie (Duet ze spektaklu „Juwenalia”, chor. Gianni Melfi), Opery Śląskiej w Bytomiu („Out of nowhere”, chor. Wiktor Perdek i „Tkliwie, ulotnie, samotnie”, chor. Anna Kmiecik-Sokalla), Opery Wrocławskiej („Bolero”, chor. Meryl Tankard), Teatru Wielkiego w Poznaniu („8m68”, chor. Robert Bondara) oraz Teatru Wielkiego w Łodzi („N.O.M. (Kościelec 1909)”, chor. Jacek Przybyłowicz).
 
Głównym organizatorem Polskiej Platformy Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wydarzenie realizowane jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji dotyczących Polskiej Platformy Tańca 2024 znajdą Państwo na stronie internetowej wydarzenia: www.polskaplatformatanca.pl
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij