Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Grudzień 2021 w Teatrze Wielkim w Łodzi
data dodania:
3.12.2021
Zapraszamy do zapoznania się z grudniowym repertuarem, który Teatr przygotował dla swoich Widzów.
Dziadek do orzechów | Piotr Czajkowski
3 grudnia | 11:00, 18:00
4 grudnia | 11:00, 18:00
5 grudnia | 18:00
 
„Dziadek do orzechów” to jeden z najpopularniejszych baletów klasycznych na świecie. Ta przepiękna opowieść o dziewczynce, która za sprawą gwiazdkowej zabawki, dziadka do orzechów, wędruje przez baśniową krainę cudowności, wprowadzi, nawet najbardziej wymagającego widza, w świąteczny klimat. Dla kogo jest ta baśń? Dla wszystkich. I nie tylko pod choinkę. Spektakl w reżyserii Giorgio Madii.
 
 
Koncert kolęd
11 grudnia | 18:30
12 grudnia | 18:00
 
Każdy ma swoją ulubioną kolędę, a chyba wszyscy, bez wyjątku, nie wyobrażają sobie, by nie towarzyszyły im, gdy Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na pełny świątecznej atmosfery i radości, kolędowy wieczór. Znajdą się w nim wszystkie najpopularniejsze kolędy polskie, nie zabraknie też światowych hitów, które od lat współtworzą bożonarodzeniową atmosferę. Na scenie zaprezentują się znakomici soliści oraz chór i orkiestra Opery Łódzkiej.
 
 
Wesele Figara | Wolfgang Amadeus Mozart  PREMIERA
18 grudnia | 19:00
19 grudnia | 19:00
 
Teatr Wielki w Łodzi zaprasza na premierę opery „Wesele Figara” W. A. Mozarta. Reżyserii tego dzieła podjął się Roberto Skolmowski. Kierownictwo muzyczne nad operą sprawuje Adam Banaszak, a scenografię przygotowuje Paweł Dobrzycki. „Wesele Figara” (Szalony dzień czyli wesele Figara) to komiczna perełka operowa, która bawi i uczy, zaskakuje i daje do myślenia - bez zbędnego moralizatorstwa, z przymrużeniem oka, z wdziękiem i lekkością. Podtytułowy Szalony dzień w muzyczno-wokalnym i scenicznym wydaniu, za sprawą pokrętnych, ale nikomu nieszkodzących intryg miłosnych pełnych inwencji bohaterów - staje się rzeczywiście dniem szalonym. Każdy z nich ma do załatwienia „swoje” i na różne – często jakże wymyślne – sposoby stara się tego dopiąć, zrealizować uczuciowe plany, ziścić to - co wydawać by się mogło niemożliwe. A jednak… wszystko prowadzi do szczęśliwego finału; w towarzystwie mistrzowskiej muzyki - pełnej polotu i finezji, dowcipnej i wzruszającej.


 
Chopin | Giacomo Orefice
22 grudnia | 18:30
 
Uczestnicy Konkursu Chopinowskiego zawitają do Łodzi. Zdobywca II miejsca Alexander Gadjiev oraz finalista Hyuk Lee wystąpią w Teatrze Wielkim. Na deskach łódzkiej opery zagrają najsłynniejsze dzieła Fryderyka Chopina, a laureat wcieli się w rolę samego kompozytora w operze Giacomo Oreficego.
„Chopin” to przepiękna opowieść oparta na życiu i niepowtarzalnej muzyce Fryderyka Chopina, urozmaicona popisami wokalno-aktorskimi. To dzieło powstało z wielkiej sympatii i uznania dla muzyki polskiego kompozytora, a jej twórca swoją partyturę oparł w całości na jego muzyce.
 
 
Gala sylwestrowa
31 grudnia | 20:00
 
W ostatni dzień 2021 roku Teatr Wielki w Łodzi zapewni moc wyjątkowych wrażeń. Na program tego uroczystego widowiska złożą się największe przeboje opery, operetki i musicalu, w gwiazdorskim wykonaniu.  Reżyserii koncertu podjął się Giorgio Madia. Sylwester w Operze Łódzkiej będzie niezapomnianym przeżyciem dla miłośników różnorodnego repertuaru muzycznego, podanego w doskonałej oprawie wokalnej, godnej tylko tak szczególnej okazji, jaką jest ta wyjątkowa noc. O nudzie nie ma więc mowy, bo ów taneczno-wokalno-muzyczny ‘koktajl’ przyrządzony będzie gustownie i ze smakiem, z produktów najwyższej jakości i wykonany z maestrią godną najlepszych scen muzycznych.
 


Zapraszamy!
PGE Polska Grupa Energetyczna
Mecenas Teatru Wielkiego w Łodzi
 

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net