Koncerty

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Unia Europejska

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Koncerty

WŁOSKA GALA OPEROWA - OPERA ŁÓDŹ OPENER

Koncert

Data premiery:
6.09.2025

Realizatorzy:
Inspicjentki:
Karolina Filus, Eliza Wacławik



Łódź Opera Opener – muzyczna podróż przez arcydzieła opery i klasykę włoskiej pieśni

Zapraszamy na wyjątkowy koncert plenerowy „Łódź Opera Opener”, który otworzy nowy sezon artystyczny w wielkim stylu! To wieczór pełen pasji, emocji i niezapomnianych melodii – spotkanie z największymi arcydziełami opery włoskiej oraz słynnymi pieśniami neapolitańskimi, wykonanymi przez znakomitych solistów, chór i orkiestrę Teatru Wielkiego w Łodzi.

W programie usłyszymy efektowną uwerturę do „Wilhelma Tella” Gioacchina Rossiniego, a także jego słynną, pełną energii cavatinę Figara z opery „Cyrulik sewilski”. Giuseppe Verdi – mistrz dramatyzmu i emocji – zabrzmi aż czterokrotnie: od legendarnej arii „La donna è mobile” z „Rigoletta”, przez dramatyczny kwartet z tej samej opery, po wzruszający Chór Niewolników z „Nabucco” i monumentalny Marsz triumfalny z „Aidy”.
Nie zabraknie również klimatycznych fragmentów z oper Giacoma Pucciniego – w tym arii Musetty i Mimi oraz kwartetu z finału III aktu „Cyganerii”, dramatycznych arii z opery „Tosca” - „Vissi d’arte” i „E lucevan le stelle” oraz potężnych emocji z monumentalnej opery „Turandot”, zwieńczonych słynną arią „Nessun dorma”.
Drugą część koncertu wypełnią ukochane włoskie pieśni, pełne nostalgii i śródziemnomorskiego uroku: „Chitarra Romana”, „Torna a Surriento”, „Core ‘ngrato”, czy „Mamma son tanto felice”. Na finał – porywające „Funiculì, Funiculà” i nieśmiertelne „O sole mio”, wykonane wspólnie przez wszystkich solistów i chór.
Soliści:
Adam Sobierajski (06.09.2025), Małgorzata Trojanowska (06.09.2025), Patrycja Krzeszowska (06.09.2025), Agnieszka Makówka (06.09.2025), Hanna Okońska (06.09.2025), Arkadiusz Anyszka (06.09.2025), Dominik Sutowicz (06.09.2025)

Dyrygenci:
Rafał Janiak (06.09.2025), Marta Kosielska (06.09.2025), Marcin Mirowski (06.09.2025)

Chór i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

Prowadzenie koncertu:
Monika Majewska (06.09.2025)


Do góry

Przejdź na stronę: Program edukacyjnyPrzejdź na stronę: Wirtualny spacerPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij
Zapisz się do Newslettera