Spektakle

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Spektakle

KONCERT Z GWIAZDĄ: XABIER ANDUAGA

Wydarzenie specjalne

Realizatorzy:


Muzyczno-wokalne spotkanie „na szczycie”!...
 
Zawsze kiedy mamy przyjemność zaprosić Państwa na nadzwyczajne wydarzenie artystyczne – a takim niewątpliwie będzie to 26 maja 2024 w Manufakturze na Rynku Włókniarek Łódzkich – jesteśmy niezwykle radzi, że możemy zaproponować spotkanie ze sztuką wokalną najwyższej próby. 
Xabier Anduaga – to po Placido Domingo i José Carrerasie (ich także w Polsce gościliśmy) – kolejny hiszpański tenor, który swoim talentem wokalnym zachwyca światową publiczność. W swojej karierze artystycznej zdobył już wiele prestiżowych nagród, m.in. Grand Prix w konkursie Montserrat Caballé w 2018 r., Nagrodę Fundacji Jaume Aragall - za najlepszy występ operowy w 2017 r. Jego głos zachwyca słuchaczy na całym świecie, a recenzenci  podkreślają wyjątkowe interpretacje aktorskie oraz pełne ekspresji i emocji popisy wokalne, które plasują tego śpiewaka na czołowych miejscach światowej wokalistyki.
W tym dniu na scenie wystąpią dwie gwiazdy, gdyż hiszpańskiemu Artyście towarzyszyć będzie Primadonna naszego Teatru Joanna Woś, której przedstawiać łódzkiej (i nie tylko!) publiczności nie trzeba. Artystka od wielu lat króluje na scenie w sopranowych partiach bel canta, równie znakomicie odnajdując się w repertuarze współczesnym, jak i kameralnym.  Nie mamy żadnych wątpliwości, że to wyjątkowe muzyczno-wokalne spotkanie będzie wspaniałą okazją, by posłuchać  lubianych przebojów operowych - znanych przecież Państwu doskonale z różnych wykonań - w iście mistrzowskiej interpretacji godnej wielkich poprzedników. Całość spotkania z operowymi (i nie tylko!) przebojami poprowadzi zza pulpitu dyrygenckiego Rafał Janiak.       
Zapraszamy serdecznie, bo czeka nas prawdziwa muzyczna uczta !

Xabier Anduaga:
tenor

Joanna Woś:
sopran

Rafał Janiak:
dyrygent

Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij