Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Odszedł Kazimierz Wiencek
data dodania:
3.04.2021
Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Kazimierza Wiencka – dyrygenta przez większość swojej kariery zawodowej związanego z naszym Teatrem.
Urodził się w 1946 roku, a pierwszą Jego samodzielną produkcją była w 1977 roku opera Piotra Czajkowskiego Jolanta, przygotowana wspólnie z Bolesławem Jankowskim (reżyseria) i Xymeną Zaniewską-Chwedczuk (scenografia), a później – w 1981 roku – miał miejsce Jego debiut baletowy – Fontanna Bachczysaraju Borysa Asafiewa w choreografii Zbigniewa Koryckiego.
Był dyrygentem niezwykle solidnym i wszechstronnym; jako asystent muzyczny współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi dyrygentami, samodzielnie poprowadził dziesiątki spektakli operowych i baletowych. Szczególnie cenił sobie przygotowanie i dyrygowanie spektaklami operetkowymi, których na naszej scenie zrealizował kilkanaście.
Był Człowiekiem budzącym zaufanie i sympatię współpracowników, pełnym zrozumienia dla innych, Osobą bezkonfliktową, Artystą, który doskonale znał oczekiwania publiczności i ambicje współpracowników. Zawsze starał się jedne i drugie realizować skrupulatnie i konsekwentnie.
Panie Kazimierzu – będziemy pamiętać!

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się
w środę, 14 kwietnia 2021 roku o godz. 14.20
na Cmentarzu Komunalnym Doły w Łodzi 
 
Łącząc się w smutku Rodzinie i Bliskim Zmarłego składamy wyrazy współczucia

 

fot. Chwalisław Zieliński
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net