Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

 
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Aktualności
Odszedł Stanisław Dyzbardis
data dodania:
17.12.2021
W styczniu 2022 roku świętowałby z nami jubileusz 55-lecia Teatru Wielkiego w Łodzi…
Niestety… Odszedł 16 grudnia 2021 roku po długiej i ciężkiej chorobie. Pozostanie jednak dla nas legendą i niepowtarzalną Postacią.
Był pierwszym kierownikiem literackim Teatru, był jego dyrektorem i współtwórcą Łódzkich Spotkań Baletowych, ale przede wszystkim - wielką osobowością i prawdziwym człowiekiem teatru o wielkiej wiedzy – autorytetem dla artystów i każdego, komu dane było spotkać Go na swej drodze i zawodowej, i życiowej.

Kiedyś o sobie i Teatrze napisał:

Teatr Wielki w Łodzi to niemal całe moje życie zawodowe. Przeżywałem tu radości udanych premier i smutek porażek artystycznych. Tu poznałem i zaprzyjaźniłem się ze wspaniałymi artystami. Teatralny „genius loci” życzliwie prowadził mnie przez wszystkie wtajemniczenia sceny operowej spełniając moje zawodowe ambicje. Czyż można oczekiwać od losu czegoś więcej?
Przez te lata wzajemnej – mam nadzieję – miłości, utożsamiam się z miejscem, któremu oddałem bez mała 40 lat swego życia.


To jakże osobiste i szczere wyznanie Pana Stanisława jest dla nas swoistym credo, a pamięć o Nim pozostanie w nas przez długie lata…
Dziękujemy, za wszystkie lata wspólnej pracy.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie sie 23 grudnia 2021 o godz. 13:30
na Cmentarzu Rzymskokatolickim przy ul. Ogrodowej w Łodzi fot. Chwalisław Zieliński
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

Stopka

design by fast4net
Zamknij