Spektakle

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Spektakle

Plakat do spektaklu: SOBOTY KAMERALNE: AMERYKAŃSKI SEN
Terminy:

SOBOTY KAMERALNE: AMERYKAŃSKI SEN

Koncert

Realizatorzy:


Scena Kameralna już nie raz zaskakiwała publiczność formami muzycznymi i wokalnymi, jakie prezentuje; także artyści naszego Teatru wielokrotnie pokazali na co ich stać wykonując na niej repertuar daleki od konwencji operowej, klasyki operetkowej i musicalowej, czy pieśniarskiego repertuaru muzyki poważnej…
 
Tym razem Robert Ulatowski – bas odnoszący sukcesy operowe nie tylko na naszej scenie oraz Olga Maroszek – mezzosopranistka, która potrafi zaśpiewać wszystko od opery po muzykę rozrywkową i rocka, postanowili zaskoczyć Państwa wraz z towarzyszącym im zespołem w programie Amerykański sen. Artyści zaprezentują utwory z gatunku gospel!
 
To właśnie z tej – „czarnej”– muzyki wywodzi się bezpośrednio nowoczesna muzyka chrześcijańska określana jako contemporary gospel i worship (określana jest jako rock chrześcijański) – wykorzystująca blues, jazz, country i swing dla nadania jej specyficznego charakteru i niepowtarzalnego nastroju, ale stawiająca przed wykonawcami nie lada trudności wykonawcze i interpretacyjne.
 
Wszyscy wykonawcy już nie raz udowodnili, że świetnie się czują także w repertuarze poza operowym. Wśród prezentowanych utworów – nowe wersje przebojów Amazing Grace, Forever, Deep River i wiele równie znanych i lubianych, trafiających do ucha i co ważniejsze – do wrażliwości słuchacza!
 
Zapraszamy
 
fot. Joanna Miklaszewska
Bilety:

Strefa I
30 zł

Robert Ulatowski:
wokal

Olga Maroszek:
wokal

Marcin Werner:
fortepian

Jakub Jeziorowski:
perkusja

Adam Przybylski:
gitara basowa


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij