Aktualności

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Menu lewe

 
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Aktualności

SeparatedLife - oglądaj tutaj!

data dodania:
29.04.2020
Teatr Wielki w Łodzi na Międzynarodowy Dzień Tańca - 29 kwietnia 2020 - bezprecedensowy projekt taneczny, wirtualny spektakl baletowy w choreografii Grzegorza Brożka w wykonaniu 36 artystów Teatru Wielkiego w Łodzi do specjalnie skomponowanej muzyki Cezarego Kurowskiego z wokalizą Olgi Maroszek (kontralt). - zapraszamy do wspólnego oglądania!


 
"SeparatedLife jest ilustracją tego, jak ludzie reagują na stan zagrożenia, tego, że każdy jest inny, że każdy ma swój sposób radzenia sobie z pandemią... Każdy z ruchów tancerzy jest tutaj wartością symboliczną"

Cezary Kurowski, kompozytor

O artystach w zamknięciu, pozbawionych sceny i możliwości wyrażania siebie oraz nadziei na lepsze jutro.

"My tancerze odczuwamy w szczególności brak kontaktu nie tylko ze sceną ale i z publicznością, która jest naszym tlenem. Na scenie spełniamy swoje marzenia i wkraczamy w świat pełen niezliczonych emocji. Projekt „Seperated Life” przedstawia okoliczności w jakiej znaleźli się tancerze Teatru Wielkiego w Łodzi (nie tylko) i jak bardzo tęsknią za światłami sceny"

Grzegorz Brożek, pomysłodawca, choreograf

_______________

Realizatorzy:
pomysł, choreografia i libretto: Grzegorz Brożek | www.grzegorzbrozek.pl
muzyka: Cezary Kurowski | www.cezarykurowski.com
asystent choreografa: Boglarka Novák
wokaliza: Olga Maroszek (kontralt) | www.youtube.com/user/Keszoram

Obsada:
Soliści, koryfeje i zespół baletu Teatru Wielkiego w Łodzi:
Ekaterina Kitaeva-Muśko, Agnieszka Białous, Aleksandra Gryś, Laura Korolczuk, Alicja Bajorek, Maria Góralczyk, Gabriela Ignaszak, Karolina Jaremko, Bogumiła Szaleńczyk, Kinga Łapińska, Kinga Majewska, Anna Major, Boglarka Novak, Sakurako Onodera, Lavinia Piwońska, Larisa Robles Zalevskaia, Martyna Szablewska, Karolina Urbaniak, Valentyna Batrak, Stella Walasik, Riho Okuno, Giorgia Bergamasco, Dominik Senator, Maciek Pletnia, Wiktor Krakowiak-Chu, Grzegorz Brożek, Jakub Olejnik, Shcherban Kirill, Paweł Kurpiel, Giuseppe Stancanelli, Nazar Botsiy, Krzysztof Pabjańczyk, Fabian Michaux, Joshua Legge, Koki Tachibana, Bartosz Białowąs, Dawid Kucharski

montaż filmu: Cezary Kurowski
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij