Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Terminy:

VA, PENSIERO – NAJPIĘKNIEJSZE CHÓRY ŚWIATA
Koncert

Realizatorzy:
Dyrygent:
Michał Kocimski

Kierownik Chóru:
Maciej Salski

Kierownik Baletu:
Dominik Muśko

Inspicjenci:
Andrzej Kowalik i Zbigniew PawełczykWszyscy kompozytorzy doskonale zdawali i zdają sobie sprawę, że dobra i efektowna partia chóralna niezmiernie wzbogaca dzieło dodając mu blasku i muzycznego kolorytu. Dbali więc w swoich partyturach, by chór był równorzędnym dramaturgicznym bohaterem oper, bądź swoją obecnością komentował sceniczne wydarzenia. Zawsze jednak z pełną świadomością (i muzyczną premedytacją) tak komponowali swoje partie chóralne, by nie tylko dać możliwość popisu zespołowi, ale także, by publiczność popadała w zachwyt, długo pamiętała (i nuciła) to, co zrobiło na niej tak ogromne wrażenie.

Wszyscy wielcy – od Mozarta i Beethovena, przez Verdiego i Boita, po Bizeta, Czajkowskiego, Borodina i Moniuszkę  dali nam w swej spuściźnie całą „listę przebojów” chóralnej muzyki operowej, która nie tylko wcale się nie starzeje, ale z każdym wykonaniem zyskuje nowych zagorzałych fanów z niecierpliwością i artystyczną wrażliwością, oczekujących kolejnych spotkań z wielką chóralną muzyką operową.

Jednak aby koncert był jeszcze bardziej wyjątkowy do artystów chóru dołączą tym razem również artyści baletu i zaprezentują mazura w choreografii Emila Wesołowskiego z opery „Straszny dwór” Moniuszki.

Całości towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi.

To będzie niepowtarzalny wieczór, warto go zobaczyć.
 
Bilety:

Strefa I
65/55

Strefa II
55/50

Strefa III
45/40

Strefa IV
30

Chór, Balet  i Orkiestra Teatru Wielkiego w ŁodziPartie solowe:
 Dagny Konopacka- Maćkowiak, Joanna Śmiałkowska, Jakub Telinga, Wojciech Strzelecki, Paulina Pomykała, Aldona Orzeł-Sztabińska, Krzysztof Pilch, Andrzej StaniewskiFlora:
Joanna Śmiałkowska, Paulina Sanecka

Góral:
Wojciech Strzelecki, Przemysław Cierzniewski

Santuzza:
Aleksandra Nowińska

Fot: Joanna Miklaszewska

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net