Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
VIVA NABUCCO!
data dodania:
22.11.2022
To z pewnością ewenement na skalę światową! Spektakl w reżyserii Marka Okopińskiego i w scenografii Mariana Kołodzieja – Verdiowski Nabucco – w repertuarze naszego Teatru  utrzymuje się w niezmienionej inscenizacji już od 35. lat!
Swoją premierę miał 24 października 1987 roku, a wystąpili w niej m.in.: Florian Skulski, Zygmunt Zając, Romuald Tesarowicz, Joanna Cortés, Jolanta Bibel – pod dyrekcją Andrzeja Straszyńskiego.
 
Na przestrzeni tych lat w spektaklu wzięła udział cała rzesza znakomitych artystów naszego Teatru, a „przebojowa” pieśń chóralna Va, pensiero… stała się – głównie na życzenie Publiczności – gorąco oklaskiwaną  pozycją wielu koncertów i swoistą wizytówką zespołu chóru naszego Teatru. Nie sposób wymienić tu wszystkich artystów kreujących główne partie w tej przebojowej operze Verdiego. Jednak każdy z nich zapisał się złotymi zgłoskami nie tylko w historii tego spektaklu, ale w historii naszego Teatru w ogóle! Ich świetną tradycję z wielkim powodzeniem i uznaniem kontynuują dzisiejsi wykonawcy, którzy swoim talentem udowadniają, że spektakl – choć już historyczny - wcale nie „trafia do  muzeum” lecz przeciwnie – zdobywa coraz to nowe grono swoich wielbicieli!
 
Zatem serdecznie zapraszamy na jubileuszowy spektakl i nie mamy wątpliwości, że dzięki Państwu kolejne urodziny Nabucca Verdiego na naszej scenie są tylko kwestią czasu… A jeśli jeszcze dodamy, że spektaklem dyryguje Tadeusz Kozłowski – świętujący swoje 50-lecie pracy artystycznej, to wydarzenie naprawdę jest nadzwyczajne!

Dla tych z Państwa, którzy nie będą mogli być z nami jutro na widowni, zachęcamy do obejrzenia transmisji na żywo, która rozpocznie się o 18:30 na portalu Drzwi do Kultury:
https://drzwidokultury.pl/instytucja-teatr-wielki/concert,1047/nabucco,238218
 
Zatem Viva Nabucco! Viva Maestro!
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net