Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
WIWAT MAESTRO!
data dodania:
17.11.2022
Nie ma wśród nas drugiej takiej Osoby, jak Maestro TADEUSZ KOZŁOWSKI! I też niewiele zdarzyło się w historii naszego Teatru takich postaci, które związane byłyby z nami przez 50 lat!
Tu zadebiutował i tu rozwijał swój talent. Przygotował blisko 70 premier operowych i baletowych, zadyrygował setkami spektakli, a koncertów które poprowadził też była pokaźna ilość. Jak sam mówi przestał liczyć spektakle, którymi dyrygował gdy liczba przekroczyła 3000.I nie zdarzyły się wśród tego dorobku takie, które można byłoby uznać za nieudane, czy choćby mało udane! Mistrzem batuty stał się szybko a znakomita forma artystyczna nie opuszcza Mistrza aż do dziś. Wręcz przeciwnie!...
Łatwo będzie się o tym przekonać choćby na jubileuszowym również spektaklu opery Nabucco  Verdiego, którym Maestro dyrygował będzie wraz ze swoim synem – Wiktorem! Ten podwójny jubileusz świętować będziemy 23 listopada 2022 roku.
To wyjątkowe święto także dla nas – publiczności, ale przede wszystkim dla Mistrza, który tym, że dla nas dyryguje czyni nas „wybranymi”!
Panie Tadeuszu – serdeczne gratulacje, najszczersze życzenia na przyszłość ! I 100 lat!
To wielki dla nas honor i zaszczyt, że jest Pan z nami.

Wiwat MAESTRO, wiwat Nabucco!

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net