Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Spektakle
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
W KRAINIE BARONA CYGAŃSKIEGO / SZALONE SKRZYPCE I MUZYKA ŚWIATA
Koncert

Realizatorzy:


SZALONE SKRZYPCE i nie tylko!

Przed nami - światowe hity muzyki klasycznej, filmowej oraz world music, złamanej wirtuozowskimi improwizacjami artystów Roby LAKATOS Banda. Muzycy zespołu, to wybitni i charyzmatyczni wirtuozi, balansujący na krawędzi klasyki, jazzu, muzyki świata i otwartej, często zaskakującej słuchaczy improwizacji. Koncert, który artyści nam proponują to swoiste zaproszenie w magiczną podróż do nostalgicznego nastroju węgierskiej puszty (poprzecinanej gorącą i namiętną wirtuozerią skrzypiec) oraz w frapujący świat orientu, muzyki filmowej różnego gatunku i otwartej na jej tematy improwizacji.
 
Gościem specjalnym koncertu będzie Roby Lakatos - postać, która nie poddaje się jakimkolwiek klasyfikacjom - w tej samej chwili jest szalonym cygańskim skrzypkiem, uduchowionym klezmerem i perfekcyjnie doskonałym wirtuozem, a zaraz potem jazzmanem i mistrzem muzycznej improwizacji. Artysta koncertuje zarówno z formacją Klezmer Karma i śpiewaczką jidysz - Myriam Fuks, ale też z wielką Marthą Argerich czy klasycznymi zespołami - Franz Liszt Chamber Orchestra oraz Vieuxtemps Quartet.
 
Artyście towarzyszyć będą: Anna Wandtke (polska skrzypaczka), Jenő Lisztes (węgierski cymbalista), Kalman Cseki (czeski pianista), Paweł Zagańczyk (polski akordeonista) oraz Sebastian Wypych (polski kontrabasista).
 
A w repertuarze? Muzyka świata: od tej zwanej poważną, poprzez przeboje operetki, musicalu i opery, po rozrywkową i jazzową w najlepszych – choć często zaskakujących interpretacjach!
Szalone skrzypce!? Dlaczego nie! Zapraszamy.
 
Roby Lakatos:
skrzypce

Anna Wandtke:
skrzypce

Mykhaylo Zakhariya:
cymbały

Kalman Cseki:
fortepian

Paweł Zagańczyk:
akordeon

Sebastian Wypych:
kontrabas, kier. art.


Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net