Spektakle

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Spektakle

Plakat do spektaklu: XXVII ŁSB / OCD LOVE
Terminy:

XXVII ŁSB / OCD LOVE

Zespół:
L-E-V Dance Company

Balet

Choreografia:
Sharon Eyal

Czas trwania:
ok. 1 h (bez przerwy)

Realizatorzy:
autorzy:
Sharon Eyal, Gai Behar 

twórca dźwięku i muzyka na żywo:
Ori Lichtik 

oświetlenie:
Thierry Dreyfus

kostiumy:
Odelia Arnold 

we współpracy z:
Rebecca Hytting, Gon Biran, Sharon Eyal, Gai BeharSpektakl OCD Love opowiada o miłości – tej miłości, która ciągle odczuwa brak, czy też o kochankach będących w stanie nieustannej tęsknoty. Bez synchronizacji. Jak w chwili, gdy jedna osoba kładzie się spać, a druga właśnie się budzi. Jest to jak obraz czegoś, co wydaje się być całe, wręcz nienaruszone, jednak w rzeczywistości ma wiele ubytków. Ten spektakl jest właśnie o nich.
Tancerze tańczą do pulsujących bitów stworzonych przez DJ-a Ori Lichtika.
 
Widzę całość spektaklu w bardzo ciemnych barwach i cieniach, postać tańczącą z własnym cieniem. Duża część inspiracji pochodzi z wiersza Neila Hilborna „OCD”. Czuję, że ten utwór ma bardzo dużą moc, ponieważ bardzo mnie odzwierciedla. Nie mogłam przestać go czytać. Od razu ujrzałam w nim choreografię lub formę, w której można umieścić swoją inspirację, lub po prostu siebie.
 
Po raz pierwszy podstawa spektaklu ukształtowała się w mojej głowie i stała się tak bardzo obrazowa jeszcze przed rozpoczęciem prac. Wiem jakie uczucia przynosi i jak pachnie. Przypomina koniec świata bez miłosierdzia. Ma kwiatowy i zarazem przykry zapach. Jest jak wpadanie w otchłań bez powrotu. Pełne hałasu, desperackie pragnienie ciszy. Ta choreografia nie zrodziła się z chęci stworzenia czegoś smutnego, a z potrzeby oczyszczenia, zrzucenia bolesnego ciężaru z serca.
 
Sharon Eyal

Bilety:

Strefa I
140zł

Strefa II
110zł

Strefa III
80zł

Strefa IV
60złDo góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij