Aktualności

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Województwo Łódzkie - Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Menu lewe

 
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst

Aktualności

ZORBA WRACA DO ŁODZI / fotorelacja z prób

data dodania:
28.01.2020

Wraca, ale tak właściwie nie przestał być od swojej premiery w 1990 roku! Ci, którzy widzieli ten kultowy balet w choreografii Lorki Massine’a (syna legendarnego Leonida Miasina z Baletów Rosyjskich Diagilewa), ciągle mają przed oczami poruszające obrazy do energetycznej muzyki Mikisa Theodorakisa z finałowym tańcem sirtaki na czele. Ci, którzy nie mieli szczęścia ich zobaczyć – z opowieści wiedzą, że jest czego żałować. I żałują – ale jeszcze tylko chwilę!

Postać Greka Zorby rozsławiona na całym świecie przez legendarną już rolę filmową Anthony Quinna – wraca bowiem do Łodzi już w lutym 2020 roku w premierowej, nowej odsłonie! A kto tym razem wcieli się w tę niezwykle barwną postać?… W Łodzi podziwialiśmy już samego Massine’a, Souloumbka Idrisova, Rafaele Paganiniego, Romana Komassę, Piotra Chojnackiego i Krzysztofa Brodka. Kto przejmie pałeczkę w tej tanecznej sztafecie – zdecyduje choreograf, który już uważnie przygląda się potencjalnym kandydatom. Chętnych nie brakuje, a nazwiska poprzedników zobowiązują!

To przerosło wszelkie oczekiwania! Prawie półgodzinna owacja na stojąco tłumów na widowni i nie kończąca się seria rewelacyjnych bisów tancerzy – pisała w 1990 roku po premierze na łamach Głosu Porannego Anna Iżykowska – Mironowicz.

Archiwalne zdjęcia z przedstawień Greka Zorby znajdą Państwo w Cyfrowym Muzeum, natomiast tutaj prezentujemy zdjęcia z prób z legendarnym choreografem i twórcą tego baletu – Lorką Massinem.Zapraszamy na spektakle:

I Premiera 

29.02.2020 / KUP BILET
 
II Premiera
01.03.2020 / KUP BILET

Premiera z Expressem
11.03.2020 / KUP BILET

kolejne przedstawienia:
04.04.2020 / KUP BILET
05.04.2020 / KUP BILET
 

Fot. Joanna Miklaszewska
Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Drzwi do kultury

design by fast4net
Zamknij