Aktualności
Drukuj Zmniejsz tekst Powiększ tekst
Zmiana na stanowisku z-cy dyrektora artystycznego
data dodania:
3.01.2022
Szanowni Państwo,
miło nam poinformować, że 1 stycznia 2022 roku Adam Banaszak został nominowany na stanowisko zastępcy dyrektora ds. artystycznych Teatru Wielkiego w Łodzi. 
Do grudnia minionego roku pełnił funkcję kierownika muzycznego Opery Wrocławskiej. Dyrygował także m.in.: w Operze Krakowskiej, Operze Śląskiej w Bytomiu, Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, był kierownikiem muzycznym Teatru Muzycznego w Poznaniu. W Teatrze Wielkim w Łodzi przygotował dotychczas premiery: Wesela Figara W.A. Mozarta, Chopina G. Orefice, Głosu ludzkiego F. Poulenca, Trouble in Tahiti L. Bernsteina, prowadził tu także spektakle repertuarowe Nabucco Don Carlosa G. Verdiego. Jest doktorem sztuki w dyscyplinie dyrygentura, wykładowcą Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Adam Banaszak na tym stanowisku zastąpi Krzysztofa Marciniaka, któremu serdecznie dziękujemy za wkład w artystyczną sferę działalności naszego Teatru oraz za konsekwencję i odpowiedzialność w kierowaniu nim podczas trudnego dla nas wszystkich okresu zmagania się z pandemicznymi wyzwaniami. 

Do góry

Przejdź na stronę: EdukacjaPrzejdź na stronę: Wirtualny spacer po Teatrze WielkimPrzejdź na stronę: Galeria plakatuPrzejdź na stronę: Galeria plakatu

design by fast4net